Politika

Sīrijas prezidents norādījis, kas nepieciešams attiecību atjaunošanai ar Turciju

© Sputnik / Алексей Дружинин / Pāriet pie mediju bankasПрезидент Сирии Башар Асад
Президент Сирии Башар Асад - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Sīrijas prezidents Bašars Asads norādīja, ka naida starp sīriešu un turku tautām nav, spriedze saistīta ar politiskajām interesēm.

RĪGA, 7. martsSputnik. Sīrijas valdība ir gatava atjaunot attiecības ar  Turciju,   ja prezidents Redžeps  Tajips Erdogans pārtrauks  atbalstīt teroristus, sarunā ar telekanālu "Rossija 24"  paziņoja Sīrijas prezidents Bašars Asads.

Viņš atgādināja, ka pēdējo divu gadu laikā vairākkārt tikušies Sīrijas un Turcijas valstu specdienestu pārstāvji.

"Mūsu  un Krievijas  kopīgais mērķis  ir atbīdīt Turciju tālāk no teroristu atbalsta un atdot tai valsts dabisko pozīciju," Asada teikto citēja RIA Novosti.

"Mēs nevaram nonākt pie tāda  rezultāta, kamēr Erdogans atbalsta  teroris tus.  Ir nepieciešams atbrīvoties  no teroristu atbalsta, tad situācija atgriezīsies (pie iepriekšējās – red.)," atzīmēja Sīrijas līderis. Pēc viņa vārdiem, naida starp sīriešu un  turku tautām  nav, spriedze saistīta ar politiskajām interesēm.

Konflikta eskalācija Idlibā

Situācija Idlibā saasinājās, kad 27.februārī "Haijat Tahrir aš Šam" teroristi sāka liela mēroga uzbrukumu Sīrijas valdības spēku pozīcijām. SAR armija atklāja atbildes uguni. Saskaņā ar Krievijas AM informāciju, apšaudē nokļuva arī turku karavīri, kam tur nevajadzēja atrasties. Gāja  bojā 36 Turcijas  karavīri, vairāk nekā 30 cilvēki guvuši ievainoumus. Pie tam Krievija spēra soļus uguns pārtraukšanai no Sīrijas puses un nodrošināja bojāgājušo un ievainoto evakuāciju uz Turcijas teritoriju.

Ankara informēja, ka sāk jaunu militāro operāciju   Sīrijas ziemeļrietumos – "Pavasara  vairogs".

Krievija un Sīrija jau vairākkārt uzsvērušas, ka nestabilitātes iemesls reģionā ir teroristu darbības.

Мечеть в недавно освобожденном сирийском Маарет-эн-Нуумане (провинция Идлиб). - Sputnik Latvija
Krievijas prezidenta preses sekretārs atbildēja uz Erdogana aicinājumu KF pamest Sīriju

Iepriekš Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Turcija nav izpildījusi virkni būtisku saistību problēmu atrisināšanai Idlibas apgabalā Sīrijā. Piemēram, Turcija nav nošķīrusi no teroristiem bruņoto opozīciju, kas gatava dialogam ar valdību politiskā procesa ietvaros. Krievijas un Turcijas memorandā no 2018.gada 18.septembra, kas tika saskaņots pēc valstu vadītāju tikšanās, tika atrunāta Turcijas karavīru klātbūtnes status quo saglabāšana ar noteikumu, ka līdz 2018.gada 15.oktobrim no Idlibas deeskalācijas zonas tiks izcesti visi teroristiskie radikālie grupējumi. Tāpat noteikts, ka tiks veikti "efektīvi pasākumi stabila karadarbības pārtraukšanas režīma nodrošināšanai" šajā zonā, un rajonā notiks kopīgas Krievijas un Turcijas karavīru patruļas.

5. martā Krievijas un Turcijas valstu vadītāji pēc sešas stundas ilgām pārrunām Maskavā vienojās par uguns pārtraukšanu  Idlibā.

Ziņu lente
0