Dzīvot, īrēt, pirkt, iet uz restorāniem: Rīga dārgāko pilsētu reitingā

© Sputnik / Sergey MelkonovВид на Памятник Свободы
Вид на Памятник Свободы - Sputnik Latvija
Rīga iekļuvusi pasaules dārgāko pilsētu reitingā; tika vērtētas dzīvošanas izmaksas, pirktspēja un mājokļa īres vērtība.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Saskaņā ar tiešsaistes datubāzes Numbeo reitingu, kura publicējusi 2020. gada janvāra pārskatu, Rīga 440 pasaules dārgāko pilsētu sarakstā atrodas 334. vietā.

Reitingā tika vērtētas dzīvošanas izmaksas, īres maksa, pārtikas produktu cenas, restorānu ēdiena cenas un iedzīvotāju pirktspēja.

Балтийское море - Sputnik Latvija
Maz cilvēku un tīrs ūdens: Latviju novērtēja pasaules labāko valstu reitingā

Latvijas pilsētu vidū sarakstā ir tikai Rīga. Pārējās Baltijas valstis ir pārstāvētas plašāk. Igauniju pārstāv Tallina, kura ierindojusies 220. vietā, un Tartu – 237. vieta. Lietuvu pārstāv Kauņa un Viļņa – attiecīgi 263. un 266 vieta.

Pirmās reitinga vietas ieņēma Šveices pilsētas, tām seko Norvēģijas pilsētas un pēc tam arī ASV pilsētas.

Maskava izrādījās 251. vietā reitingā. Sarakstā ir arī citas Krievijas pilsētas, piemēram, Vladivostoka ir 275. vietā, Sanktpēterburga – 284. vietā, Ņižņijnovgoroda – 306. vietā, Volgograda – 316. vietā, Jekaterinburga – 318. vietā, Krasnojarska – 322. vietā, Samāra – 324. vietā, Rostova pie Donas – 327. vietā, Kaļiņingrada – 329. vietā un uzreiz aiz tās 330. vietā seko Novosibirska.

Atgādināsim, ka 2019. gadā Rīga, saskaņā ar Numbeo reitingu, dzīves kvalitātes ziņā nespēja apsteigt nedz Tallinu, nedz Viļņu. Rīga piekāpās Tallinai veselas 70 pozīcijas un ieņēma 128. vietu no 226, kas kļuva par zemāko pozīciju Baltijā. Viļņa ierindojās 99. vietā pasaules reitingā.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала