17:41 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Latvijas galvaspilsētas vieta izrādījusies zemākā Baltijas valstu vidū.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Tallina ir ērtākā Baltijas valstu pilsēta priekš dzīvošanas – Igaunijas galvaspilsēta ieņēmusi 58. vietu pasaules dzīves kvalitātes reitingā, vēsta pētījumu servisa Numbeo dati.

Rīga piekāpusies Tallinai par 70 vietām un ieņēmusi 128. vietu no 226. vietām reitingā – tā ir zemākā pozīcija Baltijā. Viļņa ierindojusies 99. vietā pasaules reitingā.

Aleja pie Brīvības pieminekļa Rīgā
© Sputnik / Сергей Мелконов

Par labākajām saraksta pilsētām kļuva Austrālijas galvaspilsēta Kanbera, Holandes Eindhovena un Amerika pilsēta Roli. Ceturtajā vietā ir Austrālijas Adelaida, aiz tās seko Šveices Cīrihe.

Par sliktāko pilsētu dzīvošanai pētnieki nosaukuši Venecuēlas galvaspilsētu Karakasu. Mazliet labāk klājas Nigērijas Lagosai un Bangladešas galvaspilsētai Dakai, kā arī Ķīnas Pekinai un Filipīnu Manilai.

Pasaules reitinga sastādīšanā pēc to dzīves kvalitātes tika ņemti vērā astoņi rādītāji: iedzīvotāju pirktspēja, drošība, veselības aprūpe, dzīvošanas izdevumi, nekustamā īpašuma cenu un iedzīvotāju ienākumu attiecība, transporta noslogojums, apkārtējās vides piesārņojuma līmenis un klimats.

Pēc temata

Pankratovs par krievu kopienas traģēdiju: Latvija pārvēršas par Guantanamo cietumu
Eksperti par plašsaziņas līdzekļu objektivitāti: jo lielāki meli, jo mazāk tiem ticas
Izlaupījuši un atdevuši NATO. Baltijas valstīs atstātā Padomju armijas mantojuma liktenis
Sīpoli, zāģis un saldējums karoga krāsās: ko uzdāvināja latvieši Latvijas simtgadē

Galvenie temati