Eurostat: Latvijas iedzīvotāji saņem vairāk naudas no ārzemēm, nekā nosūta

CC0 / pxhere / Евро
Евро - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Kopumā 2018. gadā Latvijas iedzīvotāji saņēma 493 miljonus eiro, savukārt nosūtīja 352 miljonus; kur un cik.

RĪGA, 13. novembris – Sputnik. Saskaņā ar statistikas dienesta Eurostat paziņojumu, 2018. gadā Latvijas iedzīvotāji saņēma par 141 miljonu eiro vairāk, nekā nosūtīja, raksta bnn-news.ru.

Pērn Latvijas iedzīvotāji nosūtīja uz citām valstīm 352 miljonus eiro, no tiem 196 miljonus – ES valstīs dzīvojošajiem, savukārt 156 miljonus – ārpus bloka valstu iedzīvotājiem.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) - Sputnik Latvija
Kāpēc tiek ieviesta naudas pārskaitījumu totāla kontrole

Latvijas iedzīvotāji saņēma 493 miljonus eiro – 259 miljonus no citu ES valstu iedzīvotājiem, savukārt 234 miljonus no valstu iedzīvotājiem ārpus bloka robežām.

Vislielākā starpība starp naudas pārvedumiem, kurus iedzīvotāji saņēma no citu valstu iedzīvotājiem, un pārvedumiem, kurus iedzīvotāji nosūtīja uz citām valstīm, bija Portugālē (+3,1 miljards eiro), Rumānijā (+2,7 miljardi eiro), Polijā (+2,5 miljardi eiro), Horvātijā (+1,3 miljardi eiro), Bulgārijā (+1,1 miljards eiro) un Lietuvā (+690 miljoni eiro).

Savukārt vairāk nosūtīja, nekā saņēma, Francijas (-10,5 miljardi eiro), Vācijas (-5,1 miljards eiro), Lielbritānijas (-4,7 miljardi eiro) un Itālijas iedzīvotāji (-4,5 miljardi eiro).

Iepriekš rakstīts, ka šī gada pirmajos sešos mēnešos būtiski pieaudzis naudas pārskaitījumu skaits uz Krieviju no Lielbritānijas, Latvijas, Abhāzijas un ASV.

Fizisko personu veikto naudas pārskaitījumu apjoms no minētajām valstīm uz Krieviju pieaudzis desmitiem reižu salīdzinājumā ar šo pašu periodu 2018. gadā. Piemēram, Latvijas iedzīvotāji pārskaitījuši uz Krieviju 27 reizes vairāk nekā laikā no 2018. gada janvāra līdz jūnijam; briti – 12 reizes.

Krievijas Centrālā banka aprēķinājusi, ka pārskaitījumu apjoms no Lielbritānijas pieaudzis par 155 miljoniem dolāru, no Latvijas – par 146 miljoniem dolāru, no ASV – par 76 miljoniem, no Abhāzijas – par 21 miljonu.

Евро - Sputnik Latvija
Pārmeklēja un konfiscēja 700 tūkstošus eiro: VID noķēris reisa Maskava-Rīga pasažierus

Informatīvi analītiskā centra "Alpari" vecākā analītiķe Anna Bodrova uzskata, ka pret Krieviju vērstās sankcijas piespiež uzņēmējus izdomāt aizvien jaunas finanšu shēmas, lai izvestu līdzekļus no ES uz Krieviju.

"Par vienu no šīs plūsmas galvenajiem posmiem kļuvusi Latvija. Mazais un vidējais bizness Krievijā bieži izmanto Latvijas banku segmenta pakalpojumus. Tur nav nekā slikta, jo pēdējos gados Latvija ir daudz paveikusi, lai panāktu finansiālās sistēmas pārskatāmību," uzskata Bodrova.

2019.gada aprīlī Krievijas Banka apstiprināja ierobežojumus naudas pārskaitījumiem uz Ķīnu, Kazahstānu, Kirgizstānu un Vjetnamu, lai cīnītos ar ēnu operācijām. Ierobežojuma rezultātā naudas plūsma uz NVS valstīm samazinājās par 27% 2019. gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar šī gada pirmo ceturksni. Kopējā summa sastādījusi 1,5 miljardus dolāru.

Ziņu lente
0