Latvija ierobežoja mašīnu plūsmu uz Krieviju vienā no robežkontroles punktiem

© Sputnik / Sergey MelkonovЛатвийский пограничный пункт пропуска Терехово
Латвийский пограничный пункт пропуска Терехово - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Terehovas robežkontroles punktā uz Latvijas un Krievijas robežas ievērojami samazināta mašīnu plūsma – vadītājiem iesaka izbraukt uz Krieviju cauri citiem RKP.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Latvija veic muitas caurlaides punkta Terehova (no Krievijas puses robežkontroles punkts "Burački") rekonstrukciju, kā dēļ ieviests mašīnu plūsmas ierobežojums, vēsta Krievijas Ziemeļrietumu muitas pārvaldes mājaslapa.

Krievijas virzienā transportlīdzekļu plūsma ir ievērojami samazināta. Sakarā ar to Pleskavas muita iesaka pārvadātājiem izvēlēties maršrutu no Latvijas caur citiem robežkontroles punktiem.

Pleskavas apgabalā uz Krievijas un Latvijas robežas funkcionē citi robežkontroles punkti: daudzfunkcionālais RKP "Ubiļinka", RKP "Ludonka" (tikai vieglajam transportam) un ceļu RKP "Bruņiševo" (vieglajam transportam).

Iepriekš tika ziņots, ka Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanas punkta Terehova modernizācijas darbi sāksies šī gada aprīlī. Projekta pirmo posmu plānots noslēgt līdz 2020. gada beigām  Darbu aptuvenā vērtība – 6 milj. eiro. Projekta mērķis – veicināt pārbaudes paātrinātu norisi uz robežas un mazināt akcīzes preču kontrabandas plūsmu.

Пограничный контрольно-пропускной пункт Терехово латвийско-российской границы - Sputnik Latvija
Stājusies spēkā jaunā Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanas kārtība

Projekta ietvaros tiks uzlabota robežas un muitas kontroles vispārējā infrastruktūra, kas ļaus ātrāk un efektīvāk veikt pārbaudi. Tiks uzbūvēta jauna paplašinātās muitas kontroles ēka un inženiertehniskie tīkli. Tāpat tiks pārbūvēti seši kontroles paviljoni. Kontroles zonā tiks nomainīts asfalta segums, virs pārbūvētajām nojumēm tiks izvietotas elektroniskās informācijas zīmes.

Muitas kontroles jaunā ēka ļaus veikt padziļinātas automašīnu pārbaudes, aplūkojot tās no visām pusēm. Līdzās tiks uzstādīta platforma kravas izkraušanai un pārbaudei. Elektroniskie informācijas tablo ļaus regulēt satiksmi atbilstoši tās intensitātei.

Tāpat punktā Terehova-Burački uzstādīti pašapkalpošanās termināli sistēmas Tax Free ietvaros.

Projekta otrajā posmā ieplānota administratīvās kontroles ēkas atjaunošana, kur ar klientiem strādā Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Valsts robežsardze. Plānots arī izbūvēt laukumu suņu apmācībai, kuri palīdz robežsargiem automašīnu pārbaudēs.

Ziņu lente
0