KF Sabiedriskā palāta vērsīsies ANO PSRS formastērpa aizlieguma Latvijā dēļ

© Sputnik / Sergey Melkonov12-я конференция организаций российских соотечественников Латвии
12-я конференция организаций российских соотечественников Латвии - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Melīga vēstures sagrozīšana turpinās, paziņoja Sabiedriskās palātas Komisijas vadītāja Jeļena Sutormina.

RĪGA, 14. jūnijs – Sputnik. KF Sabiedriskās palātas Sabiedriskās diplomātijas attīstības, humanitārās sadarbības un tradicionālo vērtību saglabāšanas komisijas priekšsēdētāja Jeļena Sutormina paziņoja, ka vērsīsies ANO Ģenerālajā Asamblejā sakarā Sarkanās armijas formastērpa valkāšanas aizliegumu sabiedrisko pasākumos Latvijā, pielīdzinot to nacistiskās Vācijas formastērpam.

Георгиевская ленточка - Sputnik Latvija
Viedoklis
Aizliegsim lentīti – pieaugs dzimstība. Latvijas patriota loģika

"Mēs esam sašutuši un noraizējušies saistībā ar šo situāciju, un aicinām ANO reaģēt uz to. Uzskatām par nepieļaujamu pielīdzināt miera cīnītājus, kuri aizstāvēja un atkaroja brīvību Eiropai, gandrīz visai planētai ar savām dzīvībām un veselību, ar tiem, kas iesaistīja daudzus mierīgos iedzīvotājus šajā asiņainajā, baisajā konfliktā," teikts Sutorminas komentārā medijiem, kuru publicēja RIA Novosti.

Sabiedriskā aktīviste atgādināja, ka 2015. gadā Ņujorkā ANO Ģenerālās Asamblejas 70. sesijas plenārsēdē tika pieņemta rezolūcija "Cīņa ar nacisma, neonacisma un citu prakses veidu slavēšanu, kuri veicina mūsdienu rasisma formu, rasu diskriminācijas, ksenofobijas un ar to saistītas neiecietības eskalāciju".

"Tas bija signāls valstīm, kuras nodarbojas ar melīgu vēstures sagrozīšanu. Diemžēl tas joprojām turpinās. Uzskatu, ka ANO ir jāapdomā pasākumi šādos gadījumos, jo vēstures falsifikācija – tas ir kopējs drauds, un to nedrīkst nenovērtēt līdz galam," piebilda Sutormina.

Latvijas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri paredz aizliegumu valkāt PSRS un nacistiskās Vācijas formastērpu publiskos pasākumos.

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" paredz, ka šo pasākumu laikā tiks aizliegts izmantot bijušās PSRS, tās bijušo republiku, nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un represīvo iestāžu formastērpus, tostarp stilizētā veidā.

Игорь Пименов - Sputnik Latvija
Deputāts Pimenovs saņēmis brīdinājumu par padomju formas tērpa aizsargāšanu

Tāpat gājienu, piketu un sapulču laikā nedrīkstēs izmantot arī "šī apģērba elementus, kuru vizuālais saturs (aksesuāri, atšķirības zīmes, nozīmītes, uzpleči, aprīkojums) ļaus viennozīmīgi identificēt norādītos bruņotos spēkus vai represīvās iestādes". Aizliegums iekļauj bijušās PSRS un tās republiku karogu, ģerboņu un himnu izmantošanu sabiedriskos pasākumos, kā arī nacistiskās Vācijas, svastikas, SS zīmju un padomju simbolu – sirpja un āmura ar piecstaru zvaigzni izmantošanu.

Par šī aizlieguma pārkāpšanu plānots piemērot naudas sodu līdz 70 soda vienībām privātpersonām, un līdz 580 – juridiskajām. Viena soda vienība ir 5 eiro, tādējādi, naudas izteiksmē sodi privātpersonām un juridiskajām personām var sastādīt attiecīgi 350 un 2900 eiro.

Gaidāms, ka grozījumi stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī, taču tās trešajā galīgajā lasījumā jāapstiprina Saeimai, un pēc tam jāparaksta prezidentam.

Ziņu lente
0