Nakts un 1,48 promiles asinīs: NATO kareivji atkal trako

© Lietuvos policijaПолицейский автомобиль в Литве
Полицейский автомобиль в Литве - Sputnik Latvija
Skandālā Baltijas valstīs nokļuvis kārtējais NATO kareivis – šoreiz starptautiskā bataljona karavīrs tiek turēts aizdomās par laupīšanu grupas sastāvā.

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Norvēģu karavīrs tiek turēts aizdomās par Viļņas iedzīvotāja aplaupīšanu, vēsta portāls lrytas.lt.

Солдаты НАТО - Sputnik Latvija
Klaipēdas deputāts sašutis par bezmaksas transportu NATO karavīriem

Policijas departaments informēja, ka 13. aprīļa naktī, aptuveni pl. 3:45 Viļņā, Vilnaus ielā piecas nezināmas personas aplaupījušas 1983. gadā dzimušu vīrieti – viņam nolaupīti divi mobilie telefoni un 1000 eiro.

Incidentā iesaistīts arī NATO starptautiskā bataljona kareivis no Norvēģijas, informēja Lietuvas BS Stratēģisko komunikāciju departamenta pārstāvis kapteinis Gintauts Cūnis. Norvēģa asinīs konstatēts alkohols – 1,48 promiles.

1994. gadā dzimušais karavīrs pēc nopratināšanas policijā atgriezies dienesta vietā Jonavas rajonā.

Policija noskaidro incidenta apstākļus.

Baltijas valstīs tiek nereti fiksēti incidenti, kuros iesaistīti NATO kareivji, Sputnik Latvija par tiem vairākkārt stāstījis. Piemēram, šī gada martā amerikāņu kareivji mācībās Latvijā nokārtoja "vajadzību" Brīvības pieminekļa skatu laukumā Rīgā, par ko saņēma sodu 400 eiro apmērā katram.

Pērnvasar amerikāņu karavīrs Kauņas centrā bārā sakāvās ar Azerbaidžānas pilsoņiem. Konflikta iemesls netika noskaidrots, ziņots, ka visi kautiņa dalībnieki bija iereibuši. Pēc kautiņa amerikānim bija nepieciešama ambulatora ārstēšana.

NATO karavīri. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Piedzērušies NATO karavīri sarīkoja kautiņu Lietuvas bārā

2018. gada maijā Lielbritānijas kara tiesa piesprieda soda naudu vairāk nekā 1000 eiro apmērā karavīram, kurš 2016. gadā nodarīja miesas bojājumus Latvijas iedzīvotājam. Incidents, kura bija iesaistīts militāro mācību Silver arrow dalībnieks, notika 2016. gada 1. novembrī McDonald's iestādē Vecrīgā. Iereibušais britu karavīrs sāka strīdu ar Latvijas pilsoni Akselu Aizkalnu un ar dūres sitienu salauza viņam degunu.

2018. gada aprīlī trīs iereibuši britu kareivji Rīgā sakāvās ar vietējiem policistiem. Viens no jaunākajiem virsniekiem tika aizturēts uz vairākām stundām, otra kareivja nomierināšanai policisti bija spiesti izmantot piparu gāzi. Ziņots, ka karavīrus gaida disciplinārs sods.

2017. gada oktobrī NATO misijas ietvaros Lietuvā dislocētie vācu kareivji piedzērušies vietējā bārā un sarīkojuši kautiņu. Vienam no viņiem bija nepieciešama hospitalizācija. 2017. gada vasarā četri NATO kareivji alkohola reibumā sakāvās Jonavas pilsētā Jonavā un nokļuva slimnīcā.

Jūnijā Lietuvas policija aizturēja ASV karavīru, kurš nokārtoja vajadzību pie Lietuvas Iekšlietu ministrijas ēkas. Amerikānis tika vaļā ar soda naudu 15 eiro apmērā.

Американский военнослужащий - Sputnik Latvija
Iereibuši azerbaidžāņi Kauņā piekāvuši piedzērušos amerikāņu karavīru

2014. gada maijā ar skandālu beidzās NATO eskadras uzturēšanās Ventspilī mācību Open Spirit laikā. Pilsētā notika vairāki kautiņi, kuros bija iejaukti ārzemnieki. Pēc viena no tiem kareivis no Nīderlandes nonāca slimnīcā bez samaņas ar sejas kaulu lūzumiem un smadzeņu tūsku. Ventspils mērs Aivars Lembergs pastāstīja par notikušo sīkāk un uzsvēra, ka NATO jūrnieki uzvedas cūciski, ignorē Latvijas likumus un Ventspils pašvaldības saistošos noteikumus. Politiķis stāstīja, kā piedzērušie kareivji apčurājuši vitrīnas, vēmuši un lietojuši alkoholu sabiedriskās vietās — tas Latvijā ir aizliegts. Piedevām viņi plūkuši puķes dobēs, lai uzdāvinātu prostitūtām. Mērs izteica pieņēmumu, ka traumas kareivji saņēmuši, kad vietējie aizstāvējuši savas sievietes no uzmākšanās. Sodīti 23 kareivji: 13 par alkohola lietošanu, 10 — par nepieklājīgu uzvedību.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала