RĪGA, 10. februāris — Sputnik. Latvijā par 8,9% samazinājies maznodrošināto cilvēku skaits, informēja Latvijas radio 4.
Tas noticis, pateicoties minimālās algas pieaugumam – līdz ar to palielinājušies ienākumi.
Statistika liecina, ka, piemēram, Rīgā samazinājies pabalsta saņēmēju skaits.
"Pagājušā gada rudenī bija pensiju indeksācija, ļoti daudzi saņem arī invaliditātes pabalstu. Turklāt Rīgā būtiski sarucis bezdarbnieku skaits – cilvēki atrod darbu, un šie ienākumi, protams, ir lielāki nekā sociālais pabalsts. Tāpēc arī samazinājies cilvēku skaits, kuri vēršas sociālajā dienestā. Piemēram, Rīgā pabalstu saņēmēju skaits krities par 11%," – pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.
Iepriekš vēstīts, ka uz nabadzības robežas valstī dzīvo 20% ģimeņu ar bērniem. 20107. gadā Centrālā statistikas pārvalde norādīja, ka nabadzības riskam visbiežāk pakļauti vecāki, kuri vieni audzina bērnus, — 34,3% (2015. gadā — 34,4%). Vienlaikus sarucis nabadzības risks ģimenēs, kurās divi pieaugušie audzina trīs un vairāk bērnus – no 25,5% (2015. gadā) līdz 19,8% (2016. gadā). Nabadzības risks ir daudz mazāks arī tad, ja divi pieaugušie audzina vienu vai divus bērnus – atbilstoši 13,4% un 14,4%.
Eurostat dati liecina, ka Latvijā nabadzības risks draud 44% pensionāru, Igaunijā – 46%, Lietuvā – 37%.
Mazākā mērā nabadzība draud jauniešiem, piemēram, strādājošo iedzīvotāju vidū 18-24 gadu vecuma grupā nabadzība draud tikai 7% . Šis rādītājs ir mazāks nekā vidējais Eiropā, pauš Eurostat jaunākie pieejamie dati par 2017. gadu.