19:00 18 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Darbs pie datora. Foto no arhīva

Eurostat: jauniešiem Latvijā nabadzība nedraud

© Sputnik / Михаил Фомичев
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Igaunijā katrs piektais strādājošais iedzīvotājs 18-24 gadu vecuma grupā svārstās uz nabadzības robežas, bet Latvijā šo robežu var pārkāpt tikai 7% strādājošo jauniešu..

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Starp strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem 18-24 gadu vecuma grupā nabadzības riskam pakļauti tikai 7%. Šis rādītājs ir zemāks nekā vidējais Eiropas Savienībā, - par to liecina jaunākie pieejamie Eurostat dati par 2017. gadu.

Par nabadzības riskam pakļautu tiek uzskatīts cilvēks, kura ekvivalentie pieejamie ienākumi (izdevumiem un ietaupījumiem pieejamie mājsaimniecības kopējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas, ieskaitot dividendes un sociālo palīdzību) veido mazāk nekā 60% no vidējā ekvivalentā pieejamā ienākuma valstī.

Vidēji Eiropas Savienībā 11% strādājošo jauniešu draud nabadzības risks. Vissliktākā ir situācija Rumānijā, kur nabadzība draud 28,2% jauniešu, tai seko Luksemburga (20%), Dānija (19,1%), Spānija (19%) un Igaunija (18,4%). Lietuvā 13,4% jauniešu, neskatoties uz darbu, var kļūt nabagi.

Vieglāk klājas jaunajiem eiropiešiem Čehijā (nabadzības riskam pakļauti tikai 1,5% jauniešu), Slovākijā (3,8%) un Somijā (4,2%).

Pēc temata

"Iedzīvotāju ienākumi" iedragājuši Latvijas pozīcijas ekonomiskās attīstības reitingā
Psihiatrs: pašnāvību statistiku Latvijā bojā Latgale
Nabadzība, bezdarbs, briesmīga izglītība: Latvija pati pataisa iedzīvotājus par vergiem
Gandrīz pusei pensionāru Latvijā draud nabadzība

Galvenie temati