Rīgas satiksme pārtraukusi iepirkumus "kapu tramvaja" projektā

© Wikipedia / DzintarsableНизкопольный трамвай в Риге
Низкопольный трамвай в Риге - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pārtrauktos iepirkumus plānots no jauna izsludināt tuvāko mēnešu laikā.

RĪGA, 19. janvāris — Sputnik. Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) iepirkumu komisija pieņēmusi lēmumu pārtraukt iepirkumus Skanstes tramvaja līnijas izbūvei un zemās grīdas tramvaju piegādei, vēsta uzņēmums.

Abus pārtrauktos iepirkumus plānots no jauna izsludināt tuvāko mēnešu laikā. Pirms jaunas iepirkumu procedūras Rīgas satiksme plāno pārstrādāt iepirkumu dokumentāciju un pārskatīt prasības pretendentiem ar mērķi paplašināt potenciālo pretendentu loku.

Трамвай на улице Кришьяня Барона в Риге - Sputnik Latvija
"Kapu tramvajs" kļuvis par Rīgas korupcijas skandāla upuri

Pašvaldības uzņēmums norādīja, ka pirms iepirkumu sākuma saskaņā ar likumu visi dokumenti tiks pārbaudīti Iepirkumu uzraudzības birojā. Ņemot vērā noslēgto projekta kontroles līgumu Rīgas satiksmes komisija aktīvi sadarbojas ar biedrību "Sabiedrība par atklātību – Delna".

Iepriekš CFLA apturēja ES finansējumu minētajam projektam, lai novērstu iespējamos finanšu riskus, ņemot vērā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ierosināto kriminālprocesu par korupciju RS.

Izdevumi tramvaju infrastruktūras uzlabošanas projekta vajadzībām plānoti 97,4 miljonu eiro apmērā, neskaitot PVN. Eiropas Savienības finansējums - 65,66 milj. eiro. Rīgas satiksme līdzfinansējums Skanstes līnijas vajadzībām paredzēts 27,4 milj. eiro apmērā, citi publiski līdzekļi – 4,33 milj. eiro.

"Kapu tramvajs"

Skanstes tramvaja maršruta projekts, ko tautā iesaukuši par "kapu tramvaju", tika prezentēts 2016. gadā un izraisīja iedzīvotāju masveida neapmierinātību. Lieta tāda, ka viens no tramvaju posmiem ies pa Senču ielu, kas šķērso divus memoriālos kompleksus – pareizticīgo Pokrova kapus un luterāņu Lielos kapus.

Трамвай в Риге - Sputnik Latvija
Rīga varētu palikt bez "kapu tramvaja"

Rīdzinieki raizējās, ka braucamās daļas paplašināšana Senču ielā novedīs pie dažu apbedījumu vietu iznīcināšanas. Pret jauno maršrutu uzstājās politiķi, sabiedrības iniciatīvu portālā petīciju pret jaunās tramvaju līnijas celtniecību tika savākti apmēram pusotrs tūkstotis parakstu, taču beigās par galveno šķērsli "kapu" tramvaja ceļā kļuva ABLV likvidācija. Tās dēļ palika neskaidrs Skanstes rajona apbūves jautājums. 11% rajona bija paredzēti iecerētajam kvartālam New Hanza, ko finansēja banka. Nezināms ir arī Mūsdienīgās mākslas muzeja liktenis, kuram bija jākļūst par vienu no rajona pērlēm.

Tomēr "Rīgas satiksme" pārstāvji aizvadītā gada martā apliecināja, ka iepirkuma dokumentācija jau tiek gatavota un iemeslu bažām nav.

Ziņu lente
0