Polija izsludinājusi konkursu kanāla būvdarbiem pāri Baltijas strēlei

Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Polijas valdība iepriekš plānoja izsludināt konkursu līdz 2018. gada beigām.

RĪGA, 2. janvāris — Sputnik. Polijas valdība izsludinājusi konkursu kanāla būvdarbiem pāri Baltijas strēlei, paziņoja valsts jūras saimniecības un kuģniecības ministrs Mareks Grubarčiks.

Ministrs atklāja, ka būvdarbiem saņemtas visas nepieciešamās atļaujas, un pauda cerību, ka pēc trim mēnešiem konkurss tiks noslēgts.

Kriņica-Morska, Polija - Sputnik Latvija
Krievija paskaidroja Polijai ar ko draud kanāla rakšana cauri Baltijas strēlei

Baltijas strēle – šaura sauszemes josla, kas atdala Kaļiņingradas līci no Gdaņskas līča. Strēle ir 65 kilometrus gara (35 km no tiem pieder Krievijas Federācijai). Polijā strēle savienota ar kontinentu. Bet Kaļiņingradas apgabalā to no kontinenta atdala kuģošanas šaurums.

Oktobra vidū Polijas valdība aizsāka simbolisku kanāla būvniecību pāri Baltijas strēlei Polijas valdošās partijas "Likums un taisnība" priekšsēdētāja Jaroslava Kačinska klātbūtnē. Grubarčiks un Kačinskis ieraka zemē stabu, kas simbolizēja būvdarbu sākumu.

Vasaras nogalē Polijas valdība informēja, ka valsts budžetā jau paredzēti līdzekļi kanāla būvdarbiem.

Iepriekš Kaļiņingradas gubernatora pienākumu izpildītājs Antons Aļihanovs uzdeva īpaši izveidotai darba grupai, kurā strādāja ekologi, ihtiologi, okeanologi, hidrotehniķi un citi speciālisti, izvērtēt, ar kādiem ekoloģiskajiem riskiem saistīta kuģniecības kanāla izbūve pāri Baltijas strēlei Polijā.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas ekologi nosūtījuši vairākus pieprasījumus Polijai ar lūgumu izskaidrot situāciju, kas saistīta ar kuģniecības kanāla būvdarbiem, taču atbilde ilgu laiku netika saņemta.

3D-проект канала через Балтийскую косу - Sputnik Latvija
Polijas politiskā reitinga celšana uz ekoloģijas rēķina

Konvencija par Baltijas jūras reģiona jūras vides aizsardzību (Helsinku konvencija) paredz, ka Polijai bija jāinformē Krievija par plānotā kuģniecības kanāla potenciālo nelabvēlīgo ietekmi, kā arī jāsniedz garantijas, ņemot vērā kopējo ūdens baseinu, par to, ka pušu administrācijas apvienosies, lai samazinātu nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi.

2016. gada maijā Polijas valdība pieņēma lēmumu par kanāla celtniecību pāri Baltijas strēlei, kas savienos Kaļiņingradas un Gdaņskas līčus. Būvdarbu plāns paredz, ka tiks izbūvēts 1,3 km garš un 5 metrus dziļš kanāls, kas ļaus ieiet Elblongas ostā (Polija) līdz 100 metrus gariem, līdz 20 metrus platiem kuģiem, kuru iegrime sasniedz 4 metrus. Projekta plānotās izmaksas – 880 milj. zlotu.

Ziņu lente
0