RĪGA, 4. decembris – Sputnik. Saskaņā ar SKDS veiktās aptaujas datiem, gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs neredz sava darba jēgu.
Veicamajam darbam nav jēgas, vai tas nenes labumu cilvēcei – tā uzskata 19% aptaujāto.
Latvijā gandrīz katram piektajam (19%) algotu darbu strādājošajam nešķiet, ka viņš/ viņa darītu jēgpilnu darbu – t.i. tādu no kura pasaulei un cilvēcei ir kāds labums (t.i., ja šī darbavieta piepeši pazustu, tad itin nekas nemainītos vai varbūt pasaule kļūtu pat labāka)! :) pic.twitter.com/OuHM015I0q
— Arnis Kaktiņš (@ArnisKaktins) 3 декабря 2018 г.
Taču 68% respondentu ir pārliecināti, ka nodarbojas ar kaut ko svarīgu un nozīmīgu.
Interesants fakts ir un paliek tas, ka tie, kas strādā privātajā sektorā, ir mazāk pārliecināti sava aroda lietderīgumā (66%), nekā tie, kas strādā valsts sektorā (73%).
Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik, vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju regulāri izjūt stresu un jūtas nomākti, ko ārsti dēvē par emocionālo izdegšanu.
Visbiežāk "izdegšanas" riskam ir pakļauti tie, kuru darbs ir saistīts ar palīdzības sniegšanu cilvēkiem – tie ir sociālie darbinieki, mediķi, policisti, skolotāji. Ikdienā saskaroties ar negatīvu un neadekvātu uzvedību, cilvēks izjūt stresu, kurš ar laiku tikai pastiprinās, uzskata P. Stradiņa universitātes Arodslimību nodaļas vadītāja Maija Eglīte.