RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Tallinā noslēgušās lielākās starptautiskās kiberaizsardzības mācības pasaulē — Locked Shields 2018. Uzvaru izcīnījusi NATO apvienotā komanda, vēsta Sputnik Igaunija. Otro vietu ieņēmuši franču speciālisti, trešajā vietā — čehi, oficiālajā lapā Twitter ziņo NATO Kiberdrošības centrs Igaunijā (CCDCOE).
WINNER of #LockedShields2018 is @NATO team! Second place goes to France and third to Czech! Congratulations to winners and respect to all participants — this was the most challenging live-fire #cyberdefence exercise to date. Everyone involved deserves credit! #WeAreNATO pic.twitter.com/O25zOKRj6Q
— NATO CCD COE (@ccdcoe) 27 апреля 2018 г.
Viens no mācību organizatoriem Āre Reintams pastāstīja, ka mācības aptvērušas aptuveni četrus tūkstošus virtuālo sistēmu un vairāk nekā divarpus tūkstošus uzbrukumu, raksta ERR. "Turklāt katrai komandai vajadzēja aizsargāt vairāk nekā 150 sarežģītas IT sistēmas, par incidentiem kurās visām komandām bija jāziņo, jāpieņem stratēģiski lēmumi un jārisina ar SMIT saistītie jautājumi," — viņš teica.
Reintams piebilda, ka svarīgas digitālās infrastruktūras aizsardzība nepieciešama gan militāro, gan civilo struktūru normālai funkcionēšanai.
"Tā ir modernās digitālās dzīves bāze," — viņš uzsvēra.
Pērnā gada mācībās uzvaru izcīnīja speciālisti no Čehijas, otro — igauņi, bet trešo vietu ieņēma NATO apvienotā komanda.
Berilija atvaira triecienu
Mācībās piedalījās aptuveni tūkstotis IT speciālistu no trīsdesmit valstīm — tās ir lielākās kibermācības pasaulē.
Saskaņā ar mācību scenāriju, izdomāta valsts "Berilija" saskaras ar situācijas pasliktināšanos drošības jomā, ko pavada "naidīgu darbību" sērija un koordinēti kiberuzbrukumi interneta provaideriem un kara aviācijas bāzei. Uzbrukumi nodara nopietnu kaitējumu elektrotīkla darbībai, sabiedriskās drošības tīkliem un citiem svarīgiem infrastruktūras komponentiem.
Komandu uzdevums — operatīvi noskaidrot grūtību iemeslus, atvairīt uzbrukumus un nodrošināt uzbrukumu objektu netraucētu darbu.
Mācības Locked Shields organizē NATO Kiberdrošības centrs Igaunijā (izveidots 2008. gadā), to atbalsta Igaunijas un Somijas Aizsardzības spēki, Zviedrijas Aizsardzības universitāte, Lielbritānijas armija, ASV bruņoto spēku Eiropā vadība, Dienvidkorejas valsts drošības pētnieciskais institūts. Igaunijas gaisa operāciju centrs un Tallinas tehniskā universitāte.