Tirgotāji informē par piena produktu pieprasījuma krišanos

© Sputnik / Nikolai Khizhnyak / Pāriet pie mediju bankasПроизводственная линия по упаковке молока
Производственная линия по упаковке молока - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Veikalu tīkli informē par piena produktu pieprasījuma krišanos cenu pieauguma rezultātā. Pakāpenisks šo preču cenu kāpums ir novērojams vairākus mēnešus.

RĪGA, 21. februāris – Sputnik. Šī gada sākumā novērots, ka cenu pieauguma dēļ samazinājies pieprasījums pēc piena produktiem, aģentūrai LETA atzina aptaujātie tirgotāji.

SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine informēja, ka tīkla "Elvi" pārdošanas dati liecina par to, ka cenu kāpuma dēļ pircēji piena produktus iegādājas nedaudz retāk. Tikmēr pieaug pārdošanas apjoms izstrādājumiem ar augu tauku piedevām.

"Salīdzinot 2017. gada sākuma datus ar attiecīgo laika periodu 2016. gadā, jāsecina, ka piena cenu kāpums atstājis ietekmi uz produktu pārdošanas apjomu – visa veida piena produktus šogad cilvēki iegādājas mazāk nekā pērn. Ikdienā biežāk lietotajiem produktiem – kefīram, pienam, krējumam, biezpienam pārdošanas apjomi 2017. gada sākumā, salīdzinot ar gada sākumu pērn, sarukuši 4-6% robežās, visvairāk pārdošanas apjoms kritis sviestam un sveramajam sieram. Cilvēki retāk iegādājas arī jogurtus," – teica Vārtukapteine.

Dārzeņi un augļi - Sputnik Latvija
Latvijā aug pieprasījums pēc vegānu un veģetāriešu pārtikas produktiem

Arī SIA "Maxima Latvija" veikalos piena, kefīra, sviesta un biezpiena pārdošanas apjomi šī gada sākumā, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, ir nedaudz samazinājušies, norādīja "Maxima Latvija" pārstāve Zane Udrase. Savukārt produktu ar augu tauku piedevām pārdošanas apjomi ir līdzīgi kā pagājušajā gadā. Tiesa, šādu produktu "Maxima Latvija" veikalos ir ļoti maz, piebilda Udrase.

"Ir dabiski, ka brīvā tirgū cenas produktiem gan pieaug, gan samazinās, un tas ir atkarīgs no daudziem apstākļiem. Ražotāju cenu kāpumu ir atstājis ietekmi uz piena produktu cenām arī veikalos. Cenu pieaugums nav visiem produktiem vienāds, tas atšķiras gan pa produktu grupām, gan atsevišķiem produktiem. Tiekoties ar ražotājiem un runājot par cenu izmaiņām, ir garas pārrunas, kamēr nonākam pie kopsaucēja, jo ir jāņem vērā dažādi objektīvi faktori. Jāuzsver, ka cenšamies, lai cenu izmaiņas pircējus ietekmētu iespējami maz, un akcijās iedzīvotāji varētu nopirkt produktus ar labām atlaidēm," – skaidroja Udrase.

"Elvi" tīkls ir samazinājis piena uzcenojumu, lai patērētāji piena produktu sadārdzināšanos justu pēc iespējas mazāk. Vienlaikus Vārtukapteine atzīmēja, ka pakāpenisks šo preču cenu kāpums ir novērojams vairākus mēnešus.

"Piena pārstrādātāji turpina iesūtīt paziņojumus par iepirkuma cenu paaugstinājumu. Kopš 2016. gada janvāra pienam un tā produktiem cena veikalos pakāpeniski augusi aptuveni par piektdaļu. Vislielākais cenu kāpums vērojams tām piena produktu grupām, kuru tapšanā tiek izmantots liels apjoms svaigpiena – sviestam, saldajam krējumam, pienam ar augstu tauku procentu," – sacīja Vārtukapteine.

Kā ziņots, saistībā ar piena iepirkuma cenu Lauksaimniecības datu centra aplēses liecina, ka tā turpināja pagājušā gada augustā sākto kāpumu, šā gada janvārī sasniedzot vidēji 310 eiro par vienu tonnu salīdzinājumā ar 304 eiro pērn decembrī. Gada griezumā kāpums bijis par 36%, jo pērn janvārī par tonnu piena iepircēji maksāja tikai 227 eiro. Arī Eiropas Savienības vidējā iepirkuma cena turpina kāpumu un šā gada janvārī bija 330 eiro par vienu tonnu.

Ziņu lente
0