Latvijas parāds pagājušā gada beigās sasniedza 40% IKP

© Miran RijavecАмериканские доллары
Американские доллары - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Šodien Valsts kasei ir jāveic viens no visu laiku lielākajiem maksājumiem – viens miljards ASV dolāru, lai dzēstu pirms septiņiem gadiem emitētās obligācijas.

RĪGA, 21. februāris – Sputnik. Valsts parāds pagājušā gada beigās bija apmēram 40% no iekšzemes kopprodukta (IKP), šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Раймонд Бергманис, министр обороны Латвии. Архивное фото - Sputnik Latvija
Latvija sola tērēt aizsardzībai 2% IKP pēc ASV ultimāta

"Parāds 2016. gada beigās bija 10 miljardi eiro, kas ir apmēram 40% no IKP. Parāds ir nedaudz pieaudzis, jo mēs veicām priekšfinansēšanos," –Āboliņa teikto citē aģentūra LETA.

Pie tam Valsts kases pārvaldnieks piebilda, ka valsts parāds arī turpmāk saglabāsies apmēram 40% līmenī no IKP. Tāpat viņš informēja, ka šodien Valsts kasei ir jāveic viens no visu laiku lielākajiem maksājumiem – viens miljards ASV dolāru, lai dzēstu pirms septiņiem gadiem emitētās obligācijas.

"Kopumā situāciju es raksturotu, kā ļoti stabilu. Naudas līdzekļu mums pietiek, lai mēs pilnībā apkalpotu gan parādu, gan arī veiktu visus maksājumus, kas paredzēti budžetā," – teica Āboliņš.

Tāpat ziņots, ka valsts parāds 2015. gada beigās bija 8,412 miljardi eiro, tostarp Latvijas centrālās valdības ārējais parāds bija 7,053 miljardi eiro.

Ziņu lente
0