Medicīniskā palīdzība Ziemassvētku laikā

© Sputnik / Sergey MelkonovMedicīniskā palīdzība. Foto no arhīva
Medicīniskā palīdzība. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Tuvojoties svētku brīvdienām, NVD atgādina par iespējām iedzīvotājiem saņemt medicīnisko palīdzību pa tālruni un pie dežūrārstiem.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Tuvojoties Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām iedzīvotājiem, vēsta aģentūra LETA.

Новогодние подарки - Sputnik Latvija
WWF dod ekoloģiskus padomus pirms Ziemassvētkiem un Jaungada

Kā aģentūru LETA informēja NVD, medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika. Brīvdienās un svētku dienās tālruņa mediķi būs pieejami visu diennakti.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī veselības problēmas var risināt plānveida kārtībā, pēc svētkiem dodoties pie ģimenes ārsta.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kas sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta iemaksa 1,42 eiro apmērā, atgādina NVD.

Anda pārdod preces no Latvijas festivālā Ceļojums uz Ziemassvētkiem - Sputnik Latvija
Latvijas meistaru preces ceļo uz Maskavas Ziemassvētkiem

Traumas vai pēkšņas saslimšanas gadījumā medicīnisko palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas.

Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties, lai noskaidrotu palīdzības saņemšanas iespējas atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina cilvēkus atcerēties par veselību un drošību svētku brīvdienās. NMPD aicina cilvēkus ievērot mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus, sargāt bērnus no apdegumiem, kā arī gadījumā, ja svētki tiek atzīmēti ārpus mājas, padomāt, kā nepieciešamības gadījumā mediķiem izskaidrot savu atrašanās vietu.

Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā "Veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējas".

Ziņu lente
0