Par zīdaiņa atstāšanu sakarsušā automašīnā vecāki tika nosodīti

© Sputnik / Андрей Холмов / Pāriet pie fotobankasBērns automašīnas salonā. Foto no arhīva
Bērns automašīnas salonā. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Četrus mēnešus vecais zīdainis atradās slēgtā automašīnā zem tiešiem saules stariem vairāk nekā pusstundu.

RĪGA, 6. decembris — Sputnik. Rīgas domes Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisija piemērojusi 100 eiro sodu vecākiem, kuri augustā bija atstājuši nepieskatītu zīdaini sakarsušā automašīnā, ziņo aģentūra LETA.

Rīgas pašvaldības policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis paziņoja, ka katram no vecākiem par bērna atstāšanu bez uzraudzības piemērots 50 eiro sods. Lēmums par sodīšanu pieņemts novembra beigās.

Iekārtas panelis - Sputnik Latvija
Uzturlīdzekļu nemaksātājiem liegs izmantot autovadītāja tiesības

11. augustā pie policijas patruļas pieskrēja satraukts vīrietis, kurš pastāstīja, ka tirdzniecības centra "Spice" autostāvvietā pamanījis kādu automašīnu, kurā pusstundu bez pieaugušo klātbūtnes atrodas zīdainis.

Ierodoties notikuma vietā, uzmeklēta aculiecinieka norādītā automašīna, kura stāvvietā bija novietota saulē. Priekšējā pasažieru sēdvietā bija bērnu sēdeklītis, kurā atradās zīdainis. Uz bērna spīdēja tieši saules stari. Zīdainis skaļi bļāva, intensīvi elpoja, un viņa sejiņa bija apsārtusi un nosvīdusi.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļa īpašnieks uz vietas neatradās, nekavējoties pieņemts lēmums izsist automašīnas aizmugurējo stiklu, lai neapdraudētu zīdaiņa veselību un dzīvību.

Bērns ar visu sēdeklīti izcelts no sakarsušā transportlīdzekļa, un izsaukti mediķi. Bērns elpoja sekli, āda bija apsārtusi un karsta, tādēļ līdz mediķu ierašanās brīdim kārtības sargi uz pieres uzlika vēsu kompresi.

Президент Латвии Раймондс Вейонис - Sputnik Latvija
Latvijas prezidents neatbalsta skolu izglītību no sešu gadu vecuma

Notikuma vietā gandrīz vienlaikus ieradās mediķi un bērna vecāki. Zīdaiņa tēvs, ieraugot izsisto logu savam transportlīdzeklim, palika agresīvs un mediķus nelaida bērnam klāt. Ar vecākiem veiktas pārrunas un izskaidrots, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam aizliegts atstāt vienu bez uzraudzības. Turklāt bērns bija atstāts veselībai un dzīvībai bīstamos apstākļos.

Pēc pārrunām mediķi cietušo apskatīja un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Savukārt bērna vecāki kategoriski atteicās sniegt jebkādus paskaidrojumus par notikušo un draudēja ar tiesu darbiem par izsisto automašīnas stiklu.

Pārrunu laikā ar vecākiem nekas neliecināja, ka viņi būtu alkohola reibumā vai kā citādi varētu kaitēt bērnam, tādēļ nepilnus četrus mēnešus vecais zīdainis nodots abu aprūpē.

Ziņu lente
0