Igaunija aktīvi pārvilina Latvijas uzņēmējus

© Sputnik / Sergey MelkonovДорожный знак Эстония на границе
Дорожный знак Эстония на границе - Sputnik Latvija
Saeimā sākusies aktīva diskusija par nākamajā gadā noteikto minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni, pret ko aktīvi iestājās uzņēmēju, lauksaimnieku un biedrību pārstāvji, uzsverot, ka daudz cilvēku vairs nevarēs piepelnīties uz pusslodzi, jo darba devējs nevarēs atļauties šīs personas algot.

RĪGA, 15. novembris — Sputnik. Igaunija patlaban aktīvi ''makšķerē'' Latvijas uzņēmējus, šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē sacīja tās priekšsēdētājs, Nacionālas apvienības pārstāvis Romāns Naudiņš, informē LETA.

Sēdē bija plaša diskusija saistībā ar no nākamā gada noteikto minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni, pret ko aktīvi iestājās uzņēmēju, lauksaimnieku un biedrību pārstāvji, uzsverot, ka daudz cilvēku vairs nevarēs piepelnīties uz pusslodzi, jo darba devējs nevarēs atļauties šīs personas algot.

Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Valdība apsver izņēmumus minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksām

Deputāti pieminēja pārdevējus lauku veikalos, kuri strādā uz pusslodzi, lauku tūrisma sētas, kurām pavāri nepieciešami tikai nedēļas nogalēs, vai palīgus lauku darbos, kuri nepieciešami pāris stundas dažas dienas nedēļā.

Nebija apmierināti arī biedrību pārstāvji, skaidrojot, ka parasti tajās pilnu laiku strādā tikai viens cilvēks, un papildu darbaspēks tiek piesaistīts atsevišķos projektos.

Jaunās normas kritiķi uzskata: no nākamā gada var būtiski pieaugt bezdarbnieku pabalstos izmaksājamās summas, savukārt Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji vērsa uzmanību, ka mērķis ir nodrošināt cilvēkus vecumdienās ar pensiju kaut minimālajā apmērā, kā arī palīdzību maternitātes, slimības vai bezdarba gadījumā.

LDDK pārstāvis Pēteris Leiškalns uzsvēra, ka līdz šim sistēma nebija kārtībā un Latvijā bija ''pusslodzes pensionāri'', kuri, pienākot attiecīgajam vecumam, saprot, ka nav veiktas sociālās iemaksas pienācīgā apmērā.

Komisijas vadītājs Naudiņš retoriski taujāja, vai tiek plānoti ''mikrouzņēmumu kapu svētki''. Deputāts uzsvēra, ka Igaunija patlaban aktīvi ''makšķerē'' Latvijas uzņēmumus, lai tie pārceltu darbību uz kaimiņvalsti, kam noteikti vajadzētu pievērst uzmanību.

Deputāts pavēstīja, ka viņš kā bijušais uzņēmējs saņēmis ielūgumu uz lielu konferenci Rīgā, kurā Latvijas uzņēmējiem tiks stāstīts par biznesa vides priekšrocībām un iespējām Igaunijā.

Komisija nolēma rakstīt vēstuli Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, izklāstot šodien izrunātās bažas saistībā ar paredzēto regulējumu.

Налоги. Расчеты - Sputnik Latvija
Viedoklis
Nodokļu mēris, jeb Kāpēc mums visi nav mājās

Kā ziņots, lai nodrošinātu vismaz minimālas sociālās garantijas cilvēkiem, kuru atalgojums ir mazāks par minimālo mēneša darba algu, no 2017.gada 1.janvāra noteiks minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni. Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" paredz darba devējam segt starpību līdz noteiktajam obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objektam pat tad, ja darbinieks nestrādā atbilstošu slodzi.

No 2017.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim paredzēts pārejas periods, kad valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs 75% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas. Savukārt no 2018.gada 1.janvāra par katru darba ņēmēju, kuram atlīdzība ir noteikta mazāka par minimālo algu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs jāveic no valstī noteiktās minimālās algas.

Par plānotajām izmaiņām satraukumu jau paudušas nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала