Viedoklis

Politologs: Tramps var mudināt ES valstis pagriezties pie Krievijas

© REUTERS / Lucy NicholsonРеспубликанский кандидат в президенты Дональд Трамп
Республиканский кандидат в президенты Дональд Трамп - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
No pirmā acu skatiena izskatās, ka Vladimiram Putinam ir izdevīgi, ka ASV par prezidentu ir ievēlējušas Trampu, bet viss nav tik vienkārši

RĪGA, 10. novembris – Sputnik. Jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa neprognozējamība var mudināt Eiropas Savienības valstis vērsties pēc atbalsta pie Krievijas, aģentūrai LETA pauda politologs Andris Sprūds.

Артис Пабрикс - Sputnik Latvija
Artis Pabriks uzskata, ka Trampa uzvara šokēs visu pasauli

Viņš norādīja, ka īstermiņā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam noteikti ir izdevīgi, ka ASV par prezidentu ir ievēlējušas Trampu, jo tas rada lielas neskaidrības citām pasaules valstīm, kuras patlaban nevar būt drošas, vai var paļauties uz ASV.

Putinam ir svarīgi, lai viņam kā lielvalsts vadītājam palielinās manevru iespējas.

Kamēr Transatlantiskā alianse ir vienota, Krievija to nevar izaicināt. Patlaban ir skaidrs, ka Transatlantiskajā kopienā ir parādījušās lielas plaisas — gan ar "Brexit", gan ar Centrālās un Austrumeiropas nostāju bēgļu jautājumā, gan tagad ar Trampu. Sprūds norādīja, ka tas var turpināties ar Itālijas referendumu un potenciālo valdības nestabilitāti, kā arī Francijas un Vācijas vēlēšanām nākamgad.

Veidojoties lielākām "plaisām" Transatlantiskajā kopienā, Putinam veidojas lielākas manevrēšanas iespējas izspēlēt vienu valsti pret otru un izmantot to, ka valstis ir vairāk nodarbinātas ar iekšpolitiku, nevis ārpolitiku. Sprūds uzsvēra, ka ilgtermiņā nav iespējams prognozēt, kā Trampa ievēlēšana varētu ietekmēt Krievijas ārpolitiku.

Viņš norādīja, ka jāskatās, kas notiks nākamajos mēnešos. Tā kā Tramps vienā no pēdējām pirmsvēlēšanu dienām teica, ka tieši Hilarijas Klintones uzvara būtu izdevīga Krievijai, jo viņa ir pārāk maiga un neefektīva, nav skaidrs, kāda būs Trampa attieksme pret Krieviju.

Tramps savā rīcībā un izteikumos ir bijis neprognozējams iepriekš, nevar paredzēt, vai tas neietekmēs arī Krieviju. Nevienam nav skaidrs, kuru no saviem izteikumiem vai solījumiem jaunievēlētais ASV prezidents konkrētajā brīdī izvirzīs priekšplānā — tas varētu padarīt Krieviju piesardzīgu.

Ziņu lente
0