Jaunā "Latvijas Dzelzceļa" vadītāja atlases laikā notikusi datu noplūde

© Artis Pupinsпоезд в Латвии
поезд в Латвии - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
"Informācijas noplūde LDz vadītāja atlases procesā ir nepieļaujama un neprofesionāla,"- uzskata eksperts.

RĪGA, 28.feb — Sputnik. "Atlases process notika salīdzinoši ilgi, kas, iespējams, arī veicināja bažas par politisku spiedienu uz nominācijas komitejas locekļiem un informācijas noplūdes," — sacīja aģentūrai BNS Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta (BKPI) Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

Железнодорожный светофор. Архивное фото - Sputnik Latvija
Amatā iecelts "Latvijas dzelzceļa" vadītājs

Viņš norāda, ka nepieļaujama un neprofesionāla ir situācija, kuras rezultātā presei kļuva zināmi potenciālo "Latvijas dzelzceļa" vadītāja amata kandidātu vārdi. Satiksmes ministrijai kā "Latvijas Dzelzceļš" akcionāram ir jāsniedz informācija par kandidātu atlases gaitu, taču uzvārdus nosaukt nedrīkstēja. Šāda noplūde var atņemt vēlēšanos piedalīties citos konkursos uz amatiem valstij piederošajos uzņēmumos, uzskata eksperts.

"LDz vadītāja atlases process kopumā, šķiet, profesionāli organizēts, jo sākotnēji tika definētas prasības kandidātiem, piesaistīts personāla atlases uzņēmums, izveidota nominācijas komiteja. Pozitīvi, ka potenciālo kandidātu saraksts tika veidots no vairākiem avotiem – kuri pieteicās konkursā un kurus uzrunāja personāla atlases uzņēmums. " — skaidro Grafs.

Ceturtdien, 25. februārī, LDz valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis Edvīns Bērziņš.

Kas par lietu? Krimināllieta

Valstij piederošais uzņēmums nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem un profila infrastruktūras uzturēšanu. Koncernā ietilpst viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā — A/S "Latvijas Dzelzceļš", un tās meitas kompānijas "LatRailNet", "LDz Cargo", "LDz Cargo loģistika", "LDz Infrastruktūra", "LDz ritošā sastāva serviss" un "LDz apsardze". Latvijā transporta un glabāšanas pakalpojumu īpatsvars sastāda 8% IKP.

Вид на железную дорогу - Sputnik Latvija
Latvijas Dzelzceļš: mazāki tarifi, vairāk kravu

Satiksmes ministrs Uldis Augulis iepriekš norādīja, ka nozarē izveidojusies dramatiska situācija un nākamajam "Latvijas Dzelzceļa" vadītājam uzdeva atgūt uzņēmuma konkurētspēju, samazinot kravu pārvadājumu tarifus.

"Latvijas Dzelzceļa" vadītāja postenis atbrīvojās pēc tam, kad iepriekšējo uzņēmuma vadītāju Uģi Magoni aizturēja KNAB darbinieki – viņš tika turēts aizdomās par kukuļa saņemšanu lielos apmēros. Pagājušā gada 6. augustā viņš atgriezās no Igaunijas. Pie stūres sēdēja autovadītājs. Magoņa mašīna pūlējās izbēgt, taču ceļu remonta dēļ bēglis tika panākts.

Pārmeklējot automašīnu KNAB darbinieki tās bagāžniekā atrada aptuveni 500 000 eiro, kuru izcelsmi ierēdnis nevarēja izskaidrot. Pēc šī incidenta Uģis Magonis tika apcietināts un atlaists no darba. Brīvībā viņš iznāca tikai 2015. gada oktobrī, kad Latvijas Dzelzceļa bijušā vadītāja sieva iemaksājusi drošības naudu 400 000 eiro apmērā. Izmeklēšana turpinās.

Baltijas korporatīvās pārvaldības institūts — starptautiskā līmenī atzīta organizācija, kuras mērķis ir ieviest korporatīvās pārvaldības principus visās trijās Baltijas valstīs. BKPI veic apmācību programmu vadības jomā augstākā līmeņa vadītājiem, uzņēmumu īpašniekiem un valdes locekļiem, kā arī piedāvā pētījumus un valdes līnijas korporatīvās pārvaldības jautājumos privātiem un valsts uzņēmumiem Baltijas valstīs.

Ziņu lente
0