00:37 10 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks iepriekš klāstīja par Krievijas "plāniem" atjaunot impēriju, tāpēc viņa valstij esot nepieciešama NATO spēku klātbūtne.

RĪGA, 3. maijs — Sputnik. Britu izdevuma Daily Mail lasītāji novērtēja Polijas aizsardzības ministra Mariuša Blaščaka izteikumus par Krievijas "plāniem" atjaunot impēriju, kuru dēļ viņa valstij esot nepieciešama NATO spēku klātbūtne, vēsta RIA Novosti.

"Tā ir Polija, kas vēlas atjaunot impēriju. Kā jums šķiet, kāpēc bija apvērsuma mēģinājums Baltkrievijā? Viņi iztērēja vairāk nekā 50 miljonus dolāru šim mazajam fiasko," atzīmēja viens no komentētājiem.

Kāds cits lasītājs konstatēja: Varšava vienmēr cer, ka tās vietā karos kāds cits.

"Vajadzēja to atdot Vācijai un Krievijai, tagad visiem būtu labāk," viņš paziņoja.

"Krievijas armijai par 80% ir aizsardzības raksturs, tam piekrīt liels skaits stratēģu. Tāpēc pietiek izpūst militāro histēriju, mums drīzāk uzbruks mūsu "sabiedrotā" Amerika, ja mēs vienā jaukā dienā atteiksimies tai sekot kaut kādā karā vai atteiksimies izvietot pie sevis viņu armijas bāzes. Patlaban ASV vienlaikus apšauda sešas dažādas valstis, militārā budžeta izmēru ziņā apsteidz desmit sarakstā aiz tām sekojošās valstis, turklāt septiņas no tām ir Amerikas sabiedrotās. Un tomēr Krievija pie mums tik un tā ir galvenā problēma," uzrakstīja cits portāla apmeklētājs.

"Neuztraucieties. Miegainais Džo izgulēsies un izglābs jūs, ja tikai atcerēsies, kādu valsti vajag glābt," galu galā ironiski piezīmēja lasītājs.

Polijas premjerministra kancelejas ēka Varšavā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pēdējā laikā Rietumi demonstrē bažas ņemot vērā Krievijas "agresīvo darbību pastiprināšanos" pret Ukrainu. Piemēram, Maskavu kritizēja par militāro mācību organizāciju pie robežām. Kremlis uz šiem izteikumiem atbildēja, ka savā teritorijā Krievija pārvieto bruņotos spēkus pēc saviem ieskatiem, tie nevienu neapdraud un tam nevajadzētu nevienu satraukt.

Vienlaikus Maskava atzīmē augošo NATO militāro aktivitāti pie valsts rietumu un dienvidu robežām. Alianses valstis regulāri rīko manevrus un modelē uzbrukumu Krievijai. Iepriekš Polijai tādās mācībās nosacītais "pretinieks no austrumiem" sagādāja graujošu sakāvi.

Pēc temata

NATO lidmašīnas tuvojas Krievijas robežām. Kas tām meklējams Kamčatkas un Donbasa apkaimē?
Kā Sibīrija pēkšņi izrādījusies uz Ukrainas robežas
Dubulti standarti: mācības Krievijā – slikti, manevri Baltijā – normāla lieta
Krievijas aizsardzības ministrs brīdina NATO par augošo rosību pie KF robežām
Tagi:
agresija, NATO, Krievija, Polija

Galvenie temati