07:17 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
59

Lielbritānijas parlamenta Kopienu palātas Aizsardzības komitejas pārstāvji secinājuši, ka novecojusi militārā tehnika ietekmē armijas potenciālu.

RĪGA, 24. marts – Sputnik. Lielbritānijas karavīri, sākoties konfliktam ar Krieviju, var ciest sakāvi tanku cīņā, secinājuši Lielbritānijas parlamenta Kopienu palātas Aizsardzības komitejas pārstāvji, vēsta radio Sputnik.

Atskaites pārstāvji atsaucas uz novecojušo militāro tehniku – dažiem tās paraugiem jau ir vairāk nekā 30 gadi.

Atzīmēts, ka Lielbritānija piekāpjas iespējamā pretinieka mūsdienīgo artilērijas sistēmu spēka ziņā. Turklāt komitejas locekļi ir pārliecināti, ka Apvienotā karaliste izgāzusies militārās tehnikas modernizācijas jomā.

"Ja britu armijai nāktos cīnīties ar līdzīgu pretinieku, par kādu tiek uzskatīta Krievija, Austrumeiropā, mūsu karavīri, neapšaubāmi būdami vieni no labākajiem pasaulē, ar milzīgu kaunu būtu spiesti iet cīņā ar novecojošu un pat novecojušu bruņutehniku," norāda dokumenta autori.

Novecojusi militārā tehnika ietekmē armijas potenciālu, "it īpaši saskaroties ar potenciālu līdzīgu pretinieku, tādu kā Krievija", teikts atskaitē.

Dokumentā iekļauti statistikas dati: 1990. gadā Lielbritānijai bija 1200 tanki, tagad – 227, turklāt daudziem modeļiem vajadzīga modernizācija.

Krievijas tanku vidū britus īpaši ieinteresējis "Armata". Pārskata autori norāda, ka Challenger 2 diezin vai ir spējīgs "stāties pretī šiem jaunajiem draudiem".

Iepriekš Zviedrijas Aizsardzības pētījumu aģentūra (FOI) nāca klajā ar atskaiti, kas liecina: liela mēroga konflikta gadījumā Eiropas ziemeļos Krievijai būs priekšrocības pār NATO dalībvalstīm.

NATO samits Varšavā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Dokumentā sniegta Rietumu un Krievijas spēku proporcijas sistemātiska analīze.

Analītiķi konstatējuši virkni būtisku trūkumu, kuri var nopietni ietekmēt situāciju plašas konfrontācijas gadījumā starp NATO un Krieviju. To starpā ir neliels organizēto mācību skaits, atšķirīgas Ziemeļatlantijas alianses dalībvalstu militārās iespējas un NATO vienību izkliedētība.

Pārskata autori organizēja militāru spēli, lai novērtētu NATO un bloka sabiedroto spēku līdzsvaru salīdzinājumā ar Krieviju. Cita starpā FOI eksperti imitēja Krievijas uzbrukumu Baltijas valstīm caur Baltkrieviju, nepielietojot kodolieročus, un secinājuši: tādā gadījumā Maskavai "ir labas izredzes gūt panākumus".

Pie tam analītiķi atzīmē: NATO spēku audzēšanai nebūs vajadzīgā efekta. Tā vietā NATO ir jāmācās rīkoties operatīvāk.

Pēc temata

"Mums nav izredžu": Pentagons stāsta par Krievijas armijas priekšrocību
"Pasaule mainīsies": kā Krievijas armija karos tuvākajos gados
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Smadzeņu karsonis Krimas dēļ: NATO sapņo aizliegt Krievijas armiju
Tagi:
aizsardzība, karaspēks, Krievija, Lielbritānija

Galvenie temati