12:11 26 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (256)
39

Šteinmeiers piebilda, ka Vācijas un Krievijas attiecībās gadījās gan "auglīgas partnerības", gan "briesmīgas asinsizliešanas" periodi.

RĪGA, 7. februāris – Sputnik. Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers diskusiju fonā par "Ziemeļu straumi 2" paziņoja, ka enerģētiskās attiecības ir "gandrīz pēdējais" tilts starp Krieviju un Eiropu un šī tilta sabrukums nekļūtu par spēka pazīmi, vēsta RIA Novosti.

"Pēc noturīgas attiecību pasliktināšanās pēdējos gados enerģētiskās attiecības kļuva, laikam par pēdējo tiltu starp Krieviju un Eiropu. Abām pusēm ir jāpadomā par to, vai ir vērts neatgriezeniski nojaukt šo tiltu. Es uzskatu, ka tiltu nojaukšana nav spēka pazīme. Kā mēs varam ietekmēt situāciju, ko mēs uzskatām par nepieņemamu, ja mēs sarausim pēdējos sakarus?" teica Šteinmeiers intervijā laikrakstam Rheinische Post.

Ziemeļu straume 2
© Sputnik / Дмитрий Лельчук

Pret gāzesvadu "Ziemeļu straume 2", kas caur Baltijas jūru nāk no Krievijas piekrastes līdz Vācijai, aktīvi uzstājas ASV, kas virza ES savu sašķidrināto dabasgāzi, kā arī Ukraina un virkne Eiropas valstu. Krievija vairākkārt apgalvoja, ka šis projekts ir komerciāls un Eiropai izdevīgs.

Šteinmeiers piebilda, ka Vācijas un Krievijas attiecībās gadījās gan "auglīgas partnerības", gan "briesmīgas asinsizliešanas" periodi. Šajā sakarā Šteinmeiers norādīja, ka, neraugoties uz valstu esošām "sarežģītām attiecībām", "pastāv pagātne līdz šim un nākotne pēcāk".

Šteinmeiers tāpat paziņoja, ka Alekseja Navaļnija arestam un ieslodzīšanai "nav nekāda sakara ar tiesisku valsti".

Krievijas Ārlietu ministrija iepriekš ieteica ārvalstu politiķiem, kuri komentēja situāciju ar Navaļniju, cienīt starptautiskās tiesības un nodarboties ar savu valstu problēmām, atzīmējot, Rietumu politiķu izteikumi šajā kontekstā ir "kā nokopēti". Kremlī paziņoja, neplāno uzklausīt izteikumus par Navaļniju, kas skan no citām valstīm.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (256)

Pēc temata

Bloomberg uzzinājusi, kāds ir Merkeles viedoklis par projektu "Ziemeļu straume 2"
VFR vēstniecība Krievijā: "Ziemeļu straume 2" būs svarīga Vācijai vismaz līdz 2050. gadam
Bild: Baidens apglabās gāzesvadu "Ziemeļu straume 2"
"Strādā par spīti visam": "Ziemeļu straume 2" izgājusi finiša taisnē
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija

Galvenie temati