11:24 19 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
58

"Sputnik V" reģistrācija ES notiks tuvākajā laikā, turklāt šķēršļu līkšana šīs vakcīnas izmantošanai Eiropā kādu politisku apsvērumu dēļ tie būs vien zaimi, uzskata Čehijas Palacka Universitātes Molekulārās medicīnas institūta direktors Marians Gaiduhs.

RĪGA, 6. februāris - Sputnik. Čehijas pilsētā Olomoucā izvietotā Palacka Universitātes Molekulārās medicīnas institūta direktors Marians Gaiduhs uzskata, ka Krievijas vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" tuvākajā laikā reģistrēs Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA), proti, Eiropas Savienībā, raksta RIA Novosti.

Pēc Gaiduha domām, pēc tam, kad vakcīna tiks reģistrēta EZA, tās izmantošanas aizliegšana Eiropas Savienībā kaut kādu politisku iemeslu dēļ būs vienkārši neētiska.

Gaiduhs uzsvēra, ka situācijā, kad ES pietrūkst vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst atteikties no "Sputnik V", it īpaši ņemot vērā, ka Krievijas vakcīna ir ievērojami labāka nekā AstraZeneca, kas darbojas pēc līdzīga principa.

"Sputnik V" ir ievērojami labāki rādītāji nekā AstraZeneca, kas darbojas pēc līdzīga principa," norāda Gaiduhs, kurš līdz 2020. gada decembra beigām ieņēma Covid-19 testēšanas nacionālā koordinatora amatu.

Atgādinām, ka Ungārija, kas ir ES dalībvalsts, negaidot, kad Krievijas vakcīna tiks reģistrēta LZA, parakstīja līgumu ar Krieviju un tādējādi kļuva par pirmo ES valsti, kas pārvarēja politiskos aizspriedumus cilvēku drošības dēļ.

Čehijā Veselības ministra padomnieks veselības aprūpes jautājumos un bijušais Veselības ministrijas vadītājs Romans Primula jau paziņoja, ka valstij ir jāseko Ungārijas piemēram un jāiepērk vakcīna "Sputnik V" patstāvīgi, negaidot tās reģistrāciju EMA.

Pēc Primulas vārdiem Brisele apliecināja, ka Ungārijas rīcība nav pretrunā ar ES likumdošanu.

"Sputnik V" reģistrēta jau 16 valstīs: Krievijā, Baltkrievijā, Serbijā, Argentīnā, Bolīvijā, Alžīrijā, Palestīnā, Venecuēlā, Paragvajā, Turkmēnijā, Ungārijā, OAE, Irānā, Gvinejā, Tunisijā un Armēnijā. Tāpat vakcīnas reģistrācijas procesu iniciēja Eiropas Zāļu aģentūra un Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Pēc temata

"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
Vakcīnas "Sputnik V" instrukcija papildinātā ar svarīgu brīdinājumu
Lancet publicējis "Sputnik V" pētījumu trešās fāzes rezultātus
Vācijā stāsta, ka vakcīna "Sputnik V" patiešām pārsteigusi Rietumus
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Eiropas Savienība

Galvenie temati