15:11 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (257)
31

ASV Valsts departamenta pārstāvis informēja: pēc jaunā prezidenta Džo Baidena domām, cauruļvads "Ziemeļu straume 2" ir "slikts darījums".

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. ASV sekos gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem un nepieciešamības gadījumā pieņems lēmumus par sankcijām, sarunā ar aģentūru RIA Novosti konstatēja ASV Valsts departamenta pārstāvis.

Šādu komentāru ierēdnis sniedza, jautāts par publikāciju vācu preses izdevumā Handelsblatt, kas, atsaucoties uz informācijas avotu Vašingtonā, informēja: ASV pirmo reizi signalizējušas par gatavību apspriest pret "Ziemeļu straumi 2" vērsto sankciju apturēšanu. Pie tam ASV vēlas garantēt iespēju uz laiku atslēgt gāzesvadu, ja tiks ierobežots Krievijas gāzes tranzīts cauri Ukrainai.

"Prezidents Baidens skaidri paziņoja: cauruļvads "Ziemeļu straume 2" ir slikts darījums. (..) Mēs turpināsim sekot cauruļvada noslēgšanas un sertifikācijas darbībām un, ja tādas darbības tiks novērotas, pieņemsim lēmumu par sankciju iniciēšanu," paskaidroja Valsts departamenta pārstāvis.

Viņš piebilda, ka ASV turpinās darbu ar saviem sabiedrotajiem un partneriem, lai garantētu drošu un diversificētu energonesēju piegādes tīklu Eiropai, kas nekaitēs tās kolektīvajai drošībai.

ASV, kas vēlas pārdot ASV savu sašķidrināto gāzi, aktīvi iebilst pret projektu. Viņi jau vairākkārt iekļāvuši savā aizsardzības budžetā sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" un citiem Krievijas gāzes transporta projektiem.

Pēc projekta operatora "Nord Stream 2 AG" datiem atlicis izbūvēt apmēram 148 km gāzesvada no kopējiem 2460 km – Dānijas ūdeņos atlicis izbūvēt 120 km un apmēram 28 km – Vācijas akvatorijā. Kopenhāgena apstiprināja būvdarbus ar "Fortune" palīdzību no 15. janvāra, Vācijas atļauja šim kuģim izsniegta līdz maija beigām.

Krievija jau vairākkārt ir apliecinājusi, ka "Ziemeļu straume 2" ir ekonomisks projekts un atbilst Eiropas valstu interesēm. Maskava piezīmēja, ka projekts tiks īstenots, neskatoties uz Rietumu spiedienu.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (257)

Pēc temata

Mediji: ASV gatavas sākt dialogu par sankciju atcelšanu pret "Ziemeļu straumi 2"
Berlīnē aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumi 2" ar Navaļniju
"Ziemeļu straume 2" noteiks Vācijas un ASV attiecību likteni
Pēdējā brīdī: ASV atkal ķeras pie "Ziemeļu straumes 2"
Tagi:
Džo Baidens, ASV, Ziemeļu straume 2

Galvenie temati