04:33 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
19

Pasaules Veselības organizācija ziņo, ka jaunais Covid-19 variants, kas ir konstatēts Lielbritānijā jau tika atklāts 22 Eiropas valstīs.

RĪGA, 8. janvāris - Sputnik. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja datiem, jau 22 Eiropas Savienības valstīs tika konstatēts jauns Covid-19 paveids, vēsta RIA Novosti.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja vadītājs Hanss Klige paskaidroja, ka Covid-19 laika gaitā mutējis, tāpat kā visi vīrusi.

SARS-CoV-2 (VOC) ir daudz lipīgāks, norāda Klige. Turklāt viņš nomierināja, ka šīs paveids neizraisa smagākus simptomus.

Jaunā mutācija izplātās visās vecuma grupās. Bērni neietilpst paaugstināta riska grupā.

Atgādinām, ka iepriekš Lielbritānijā tika atklāta jaunā Covid-19 mutācija. Valstī konstatēts SARS-CoV-2 paveids izplatās ar lielāku ātrumu un, pēc iepriekšējiem novērtējumiem, var būt par 70% lipīgāks, nekā parasts.

Latvijā 7. janvārī tika ziņots, ka Ogres slimnīcā tika konstatēts Covid-19 jaunais paveids. Taču vēlāk Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) noliedza šo informāciju.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Imunologs paskaidroja, kam vajadzētu vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem
Covid-19 dēļ Latvijā sākas problēmas ar morgiem
Latvijā strauji kritis jauno gadījumu un Covid-19 testu skaits
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss, Lielbritānija, Eiropa

Galvenie temati