08:11 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
37

Pēc vienošanos ar ES studenti no Lielbritānijas joprojām varēs mācīties Eiropā, bet ar citiem, pagaidām nezināmiem nosacījumiem.

RĪGA, 27. decembris — Sputnik. Lielbritānija izstāsies no ES studentu apmaiņas programmas Erasmus un radīs savu, ziņo Euractiv.

Aizvakar Londona un Brisele saskaņoja Brexit tirdzniecības darījuma parametrus, un par vienu no šī darījuma upuriem kļuva ES studentu un pasniedzēju apmaiņas programma Erasmus, kas nosaukta par godu XV gadsimta Nīderlandes humānistam.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paskaidroja, ka šis "grūts risinājums" tika pieņemts finanšu apsvērumu dēļ, jo, pēc viņa vārdiem, ES esošā programma nav izdevīga Lielbritānijai.

Kopš 1987. gada vairāk nekā 300 tūkstoši studentu no Lielbritānijas piedalījās Erasmus programmā un mācījās Eiropas kontinentā. 2019. gadā programmā piedalījās 16 500 britu studentu, savukārt Lielbritānijā mācījās 31 727 studenti no ES.

Jaunā Lielbritānijas studentu apmaiņas programma tiks nosaukta par godu vienam no informātikas tēviem Alanam Tjūringam, kurš izstrādāja algoritmu vācu šifrēšanas mašīnas "Enigma" kodu atšifrēšanai Otrā pasaules kara laikā.

"Mūsu studenti saņems iespēju mācīties ne tikai Eiropas universitātēs, bet arī pasaules labākajās universitātēs," teica Džonsons.

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena nosauca to par "kulturālu vandālismu".

​"Visvairāk uzmanības — nopelnīti — tiks pievērsts Brexit ekonomiskajām sekām. Taču atteikšanās no Lielbritānijas dalības programmā Erasmus, kas paplašināja iespēju un apvāršņus tik daudziem jauniešiem, ir kulturāls vandālisms no britu valdības puses," uzrakstīja viņā mikroblogā Twitter.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

Politico: vai Polija izstāsies no Eiropas Savienības
Tie nav ārvalstnieki: apdraudējuma meklējumi Latvijā noveduši pie valdības
Džonsons piekāpies: politologs novērtēja Lielbritānijas un ES Brexit vienošanās
Atbraukuši uz Londonu, un viss pēkšņi slēgts: panika transporta blokādes dēļ
Tagi:
Brexit, Lielbritānija

Galvenie temati