02:13 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Pasaulē
Saņemt īso saiti
112

Pēc amerikāņu izdevuma domām, cita starpā aizvien lielāks skaits Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka konfrontācija ir vienīgais risinājums tālākajās attiecībās ar Savienotajām Valstīm.

RĪGA, 25. decembris — Sputnik. Amerikāņu preses izdevums National Interest aicināja ASV valdību pārvērtēt savu ārpolitiku attiecībās ar Krieviju un Ķīnu, jo pašreizējā kursa turpināšana, pēc publikācijas autora domām, var novest pie bēdīgām sekām.

Izdevums norāda, ka ASV politika attiecībās ar Krieviju slēpj sevī vairākus draudu faktorus:

  • Maskavas un Vašingtonas atklātas sadursmes risks reģionos, kur tās sastopas aci pret aci, piemēram, Sīrijā;
  • Augošais Krievijas iedzīvotāju skaits, pēc kuru domām, konfrontācija ir vienīgais risinājums tālākajās attiecībās ar Savienotajām Valstīm;
  • Krievijas un Ķīnas alianses izredzes.

National Interest raksta autors atzīmēja, ka pasaulē pieaug kodolkara risks, kamēr Vašingtona tiecas saglabāt savu hegemoniju un nenovērtē ārpolitisko lēmumu sekas.

Izdevums norādīja, ka ASV paļaujas uz "neuzticamiem sabiedrotajiem", piemēram, uz NATO konfrontācijā ar "nevajadzīgiem pretiniekiem" – Krieviju un Ķīnu.

Raksta autors, politologs Dimitrijs Saimss atgādināja, ka Kremlis rīkojies piesardzīgi līdz brīdim, kad Ziemeļatlantijas alianses paplašināšanās skāra bijušās PSRS republikas.

"Vēl vairāk, lai padarītu iespējamu NATO paplašināšanu, Latvija un Igaunija atņēma pilsoniskās tiesības saviem krievu izcelsmes iedzīvotājiem," atzīmēja izdevums.

Vienlaikus raksta autors norādīja, ka gan Krievija, gan Ķīna dotu priekšroku normālām attiecībām ar ASV , nevis Amerikai naidīgai savienībai.

"Nākas atzīt, ka starptautiskās attiecības tikai retumis ir melnbaltas. Savienībām ir jābūt ASV politikas līdzeklim, taču ne mērķim. Vienalga, vai mums tas patīk, vai ne, vēsture vienmēr atkārtojas. Tie, kas nevēlas to pieņemt, riskē nonākt tās nepareizajā pusē," secināja izdevums.

Pēc temata

National Interest novērtējis Krievijas "Avangardu" draudus ASV
Nosaukts faktors, kura dēļ ASV iznīcinātājus apdraud Krievijas bruņojums
Krievu aizsardzība apdraud Latviju? EP atkal strīdas Ždanoka un Melbārde
ASV Jūras spēku veterāns paskaidroja, ar ko draud cīņa ar Krievijas zemūdenēm
Tagi:
draudi, ASV, Krievija

Galvenie temati