08:14 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
45

Brīvprātīgā mediķu palīdze atklāja ģimenes traģēdiju: vīrietis miris slimnīcā, kad atdevis dēlam sev pienākošos skābekļa limitu.

RĪGA, 19. novembris - Sputnik. Covid-19 pacients Ukrainā atdevis savam dēlam skābekļa aparāta lietošanas laika limitu, kas viņam piešķirts slimnīcā Kijevā, vēsta RIA Novosti. Vīrietis miris infekcijas rezultātā. Par traģēdiju savā lapā Facebook pastāstīja brīvprātīgā mediķu palīdze Dana Jarovaja.

Viņa atklāja, ka slimnīcās Kijevas apgabalā trūkst skābekļa koncentratoru Covid-19 pacientiem. Rezultātā smagā stāvoklī nonākušajiem pacientiem ļauj paelpot skābekli 15 minūtes dienā.

Savā rūgtuma un sašutuma pilnajā publikācijā sieviete rakstīja:

"Ziniet, šajā vietā par 15 minūtēm mani sāk kratīt drebuļi. Tie, kas nav pārdzīvojuši slāpšanas izjūtas, Covid-19 laikā, mani nesapratīs. Es it kā to uztvēru mierīgi, man bija koncentrators, tomēr zemapziņā tik un tā ir tās šausmīgās bailes, ka nākamreiz ieelpot neizdosies. Es slāpu nost tā, ka nevarēju runāt. Vēlreiz: man bija koncentrators. Bet tagad iedomājieties cilvēku, kurš slāpst nost caurām dienām, un viņam iedod skābekli uz 15 minūtēm. Uz 15 minūtēm diennaktī!

Tas ir īsts Gestapo. Tīrākā Osvencima."

Jarovaja piezīmēja, ka nav zināms, vai mirušā pacienta dēlam turpina dot tēva skābekļa "devu".

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. Tās periodā Ukrainā fiksēti 535 857 infekcijas gadījumi (aizvadītajā diennaktī – 10 681), izveseļojušies 241 44 pacienti, fiksēti 9603 letāli gadījumi.

Pēc temata

"Nav naudas – mirsti nost": rīdziniece saņēmusi rēķinu par ātrās palīdzības izsaukšanu
Izmeta no slimnīcas uz ielas: stāsts par Ogres priestera aiziešanu viņsaulē
Ātrās palīdzības brigādes izsaukšana Latvijā atkal kļūst dārgāka
"Ātrie" neatbrauca, Rīga atteica: mirušās latvietes ar Covid-19 radinieki ir šokā
Tagi:
veselība, koronavīruss, Ukraina

Galvenie temati