19:30 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

Dažādās vietās dalībnieku skaits svārstās no vairākiem desmitiem līdz vairākiem tūkstošiem. Atsevišķi cilvēki atklāti turēja ieroci rokās. Vairākās pilsētās sākušās sadursmes.

RĪGA, 8. novembris – Sputnik. Donalda Trampa atbalstītāji sarīkoja protesta akcijas pie kapitolijiem vairākos štatos, atsakoties atzīt republikāņu kandidāta sakāvi vēlēšanās, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz aģentūru Associated Press.

Kā vēsta aģentūra, viņi skandēja "Tās vēl nav beigas!" un "Apturiet zādzību". Tas notika Atlantā, Talahasī, Ostinā, Bismarkā, Boisā un Fīniksā.

Dažādās vietās dalībnieku skaits svārstās no vairākiem desmitiem līdz vairākiem tūkstošiem. Atsevišķi cilvēki atklāti turēja ieroci rokās. Vairākās pilsētās sākušās sadursmes.

Tostarp, Atlantā (Džordžijas štats) pie kapitolija aptuveni tūkstotis Trampa atbalstītāju skandēja "Ieslodzīt viņu". Kāds skandēja "Tās vēl nav beigas! Tās vēl nav beigas!" un "Viltus ziņas!". Pilsētas ielās varēja vērot Amerikas karogus un plakātus ar atbalsta paušanu republikānim.

Baidens sestdien paziņoja par savu ievēlēšanu ASV prezidenta amatā. Iepriekš lielākie Amerikas mediji uz savu aprēķinu pamata paziņoja, ka vēlēšanās uzvarējis demokrātu kandidāts. Pašreizējais prezidents paziņoja, ka viņa pretinieku pagaidām nav apstiprinājuši par uzvarētāju nevienā no štatiem.

Tramps apgalvo, ka Baidens grasās ņemt vērā visas balsis, ieskaitot "krāpnieciski iesniegtās". Prezidents apsolīja, ka neapstāsies, kamēr "Amerikas tauta nesaņems godīgu balsu skaitīšanu", un paziņoja par prasību sagatavošanu tiesai savas pozīcijas aizstāvēšanai.

Ievēlēšanas gadījumā, Baidens kļūs par 46. un visvecāko prezidentu valsts vēsturē.

Pēc temata

Krievijas politiķis paskaidroja, kāpēc Krievijai ir svarīgas vēlēšanas ASV
Eksperts par vēlēšanām ASV: Trampam ir viena vienīga iespēja uzvarēt
Politologs: ASV nav attīstīta novērotāju sistēma, Trampam ir iespēja ziņot par krāpšanos
Padodies vai mirsti: Trampa piekritējus gaida krievu liktenis
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, ASV

Galvenie temati