17:00 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
105

Bioķīmiķis Leonīds Rinks pastāstīja, ka Alekseja Navaļnija analīzēs nav atrasts fosfora fragments, kas varētu liecināt par "Novičok" pielietošanu.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. OPCW nav atradusi Alekseja Navaļnija analīzēs fosfora fragmentu, kas varētu norādīt uz "Novičok" pielietošanu, intervijā RIA Novosti pastāstīja tā izstrādātājs, ķīmijas zinātņu doktors Leonīds Rinks.

Viņš pavēstīja, ka par amīdu pēdām Navaļnija analīzēs viņš "dzirdējis no Rietumu avotiem".

"Var pūsties, bet otra komponenta, fosfora nav. Kaut traki palieciet, - nav," zinātnieks teica intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam.

Aleksejs Navaļnijs
© Sputnik / Валерий Мельников

Rinks norādīja: ja blogeris būtu saindēts ar "Novičok", fosfora fragments būtu palicis organismā, to būtu atklājuši jau pirms amīda.

Tagad jau ir par vēlu meklēt jebkādas pēdas, jo tās ir pilnībā izvadītas no organisma, viņs konstatēja.

"Pagājis tik ilgs laiks, ka klients, kā mēdz teikt, jau sen ir "tīrs"," viņš piebilda.

Nesen Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) informēja, ka Navaļnija organismā atrastā viela nav minēta aizliegto vielu sarakstā, taču īpašību ziņā analoģiska "Novičok".

Krievijas ĀM šajā kontekstā norādīja, ka situācija norit pēc iepriekš izplānota kospiroloģiskā scenārija. Krievijas pastāvīgais pārstāvis OPCW Aleksandrs Šuļgins pauda viedokli, ka viss šis stāsts izspēlēts kārtējā "sankciju" tranša labad un Krievijai nav iemeslu taisnoties rietumvalstu priekšā.

Pēc temata

Vārds "saindēšana" šeit neiederas: "Novičok" izstrādātājs par Navaļniju
"Novičok" izstrādātājs salīdzināja tā efektivitāti ar kodolbumbu
Krievija uzaicinājusi OPCW izmeklēt incidentu ar Navaļniju
Kāpēc Navaļnijs ar vāciešiem spēlē "Novičok"?
Tagi:
Novičok, zinātnieki, Navaļnijs

Galvenie temati