18:52 30 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
33

Pēc Svetlanas Tihanovskas sacītā, viņa nav zinājusi ne par kādu krimināllietu attiecībā pret viņu Baltkrievijā un vēl jo vairāk Krievijā.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska, kura pēc vēlēšanām aizbrauca uz Lietuvu, paziņoja, ka viņa neesot neko zinājusi par viņas izsludināšanu meklēšanā Krievijas IeM struktūrās. Par to viņa pastāstīja intervijā telekanālam "BelSat", kura ir publicēta Telegram kanālā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Laikam, vajag pārbaudīt pastkasti, es vispār nezināju, ka esmu kaut kādā krimināllietā Baltkrievijā un vēl jo vairāk Krievijā. Man bija pārāk aizņemts grafiks, pagaidām šādu ziņu neesmu dzirdējusi," paziņoja viņa.

Iepriekš Krievijā Tihanovsku izsludināja starpvalstu meklēšanā. Par pamatojumu kļuva krimināllieta pret viņu.

Opozīcijas masveida protesta akcijas sākās visā Baltkrievijā 9. augustā, pēc prezidenta vēlēšanām, kurās sesto reizi uzvarēja Aleksandrs Lukašenko. Saskaņā ar CVK datiem, viņš saņēmis 80,1% balsu. Pēdējā laikā protesta akcijas pārsvarā notiek brīvdienās, plašākas akcijas notiek svētdienās.

Pēc vēlēšanām pēc Tihanovskas iniciatīvas opozīcija izveidoja Koordinācijas padomi varas nodošanai republikā. Opozīcija uzskata par ievēlētu līderi Tihanovsku, pieprasa jaunu vēlēšanu nozīmēšanu valstī un uzstāj uz pārrunām ar spēkā esošajām varasiestādēm. Sakarā ar Koordinācijas padomes izveidošanu Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ierosināja krimināllietu pēc panta par aicināšanu ieņemt varu. Pašlaik seši no septiņiem Koordinācijas padomes prezidija locekļiem ir arestēti vai atrodas ārzemēs. Gandrīz uzreiz pēc vēlēšanu dienas Tihanovska aizbrauca uz Lietuvu, kur, pēc viņas sacītā, jau bija atradušies viņas bērni

Pēc temata

Lukašenko sarakstos nav iekļauts: ES vienojusies par sankcijām pret Baltkrieviju
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Polijas ĀM: daļa ES valstu atsauc savus vēstniekus no Minskas uz konsultācijām
Bet ja ar tiem izdzenās protestus: Latvija un Lietuva pārdeva Baltkrievijai dronus
Tagi:
Svetlana Tihanovska

Galvenie temati