17:02 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (242)
23

Nord Stream 2 AG var izmantot "Ziemeļu straumi 2", ja izpildītas kompānijas saistības maģistrāles drošas ekspluatācijas kontekstā. Piemēram, vismaz viens no gāzesvada atzarojumiem ir jāpārbauda atbilstoši noteiktam standartam.

RĪGA, 2. oktobris — Sputnik. Kopenhāgena izsniegusi kompānijai Nord Stream 2 AG atļauju "Ziemeļu straumes 2" ekspluatācijai, teikts valsts Enerģētiskās aģentūras ziņojumā, vēsta RIA Novosti. Runa ir par iecirkni Dānijas kontinentālajā šelfā.

Nord Stream 2 AG varēs izmantot "Ziemeļu straumi 2", ja izpildītas kompānijas saistības maģistrāles drošas ekspluatācijas kontekstā. Piemēram, vismaz viens no gāzesvada atzarojumiem ir jāpārbauda atbilstoši noteiktam standartam.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Dānija iekļāva šos noteikumus būvdarbu atļaujā, ko izsniedza pagājušā gada rudenī. DEA atzīmēja, ka "tie vēl nav izpildīti, pie tam tie ir būtiski ekspluatācijas fāzē".

"Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzesvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Pret gāzesvadu aktīvi iebilst Savienotās Valstis, kas pūlas pārdot Eiropā savu sašķidrinato dabasgāzi, 2019. gada decembrī Vašingtona ieviesa sankcijas pret projektu un pieprasīja nekavējoties pārtraukt tā būvdarbus. Šveices Allseaes gandrīz nekavējoties pārtrauca darbu. Tagad ASV apspriež kārtējos ierobežojošos pasākumus pret maģistrāli.

Maskava jau vairākkārt norādījusi, ka gāzesvads ir tikai ekonomisks projekts. Kremlis uzsvēra, ka "Ziemeļu straume 2" ir izdevīga Eiropas valstīm, jo veicina to enerģētiskās drošības stiprināšanu.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (242)

Pēc temata

Tā ir kļūda: Vācijā nosodīja prasības apturēt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Smags gadījums: ASV vēlas aizliegt pirkt Krievijas naftu
ASV Kongresā ziņo: sankciju apstiprināšana pret Krieviju ir problemātiska
ASV veidos koalīciju pret "Ziemeļu straumi 2": vai tas apturēs būvdarbus?
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Dānija

Galvenie temati