17:24 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Pasaulē
Saņemt īso saiti
29

Ķīnas Aizardzības ministrijas pārstāvis atgādināja, ka pēdējo 20 gadu laikā Savienotās Valstis nelikumīgi sakurinājušas karu vairākās pasaules valstīs – to darbību rezultātā gājuši bojā vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku.

RĪGA, 15. septembris — Sputnik. Pekina uzskata, ka lielāko starptautiskās kārtības apdraudējumu rada Vašingtona, paziņoja Ķīnas Aizardzības ministrijas preses sekretārs U Cjaņs, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz ziņu aģentūru Xinhua.

Tā ierēdnis komentēja Pentagona ziņojumu ASV Kongresam par Ķīnas darbu militārajā sfērā un mērķiem.

"Ilggadēja pieredze rāda, ka tieši ASV ir reģionālo nekārtību kurinātājs, starptautiskās kārtības parkāpējs un miera grāvējs visā pasaulē," sacīja Cjaņs.

Viņš atgādināja, ka pēdējo 20 gadu laikā Savienotās Valstis nelikumīgi sakurinājušas karu Irākā, Sīrijā un Lībijā. Vašingronas agresīvo darbību rezultātā gājuši bojā vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, desmitiem miljonu bijuši spiesti doties bēgļa gaitās, uzsvēra Cjaņs.

Ķīnas AM preses sekretārs norādīja, ka Pentagona pārskats sniedz kārtējo pierādījumu tam, ka Vašingtona vēlas nomelnot Pekinu un valsts bruņotos spēkus. Viņš aicināja ASV objektīvi un racionāli vērtēt Ķīnas nacionālo aizsardzību un izbeigt melīgus paziņojumus. Cjaņs atbalstīja arī divpusējo militāro attiecību veselību attīstību.

Septembra sākumā Pentagons savā ikgadējā atskaitē Kongresam par ĶTR potenciālu informēja, ka Ķīna desmit gadu laikā vismaz dubultos savu kodolarsenālu. Pentagons ir pārliecināts, ka līdz ar pārskatāmības trūkumu tas rada bažas, ka Ķīna tiecas sasniegt minimālo nepieciešamo savaldīšanas līmeni, turklāt var atkāpties no tamlīdzīgas pieejas un pāriet pie bruņojuma paplašināšanas.

Pēc temata

Nolemts: Ķīnu žņaugs ar desmit valstu spēkiem. Interesanti, vai Krieviju aicinās?
Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas
Ķīnas eksperts prognozēja līguma START pagarināšanas iespējas
ASV: pietiek ekonomisko karu ar pasauli. Karosim pa īstam
Tagi:
Ķīna, ASV

Galvenie temati