00:14 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (247)
134

Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins paziņoja, ka ASV pārdislocējušas uz Lietuvu, pie Baltkrievijas robežas, tanku bataljonu. Un tas nevar neizraisīt uztraukumu.

RĪGA, 13. septembris – Sputnik. Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas vadītājs Viktors Hreņins telekanāla STV ēterā paziņoja par amerikāņu tankiem, kuri praktiski piegājuši pie pašas Baltkrievijas robežas, vēsta RIA Novosti.

Pēc Hreņina sacītā, amerikāņi pārdislocējuši uz Lietuvu 69. tanku pulka 2. tanku bataljonu, kurš izvietojies poligonā Pabradē, 15 kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.

Hreņins paskaidroja, ka šādas karaspēku pārvietošanās tika veiktas NATO mācību Enhanced Forward Presence un Atlantic Resolve ietvaros. Taču īpašu uztraukumu izraisa tas, ka aptuveni 500 kareivju, 29 tanki un 43 Bradley kaujas mašīnas veiks manevrus tiešā tuvumā valsts robežai.

Turklāt Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas vadītājs paziņoja par pastiprinātiem NATO un amerikāņu aviācijas lidojumiem gar Baltkrievijas valsts robežu, kā arī ārvalstu kareivju izlūkošanas pasākumiem, kuri, pēc Hreņina sacītā, noskaidro, kas notiek republikas teritorijā.

NATO pie robežām

Iepriekš Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka NATO virza savus karaspēkus pie Baltkrievijas robežām. Viņš apgalvoja, ka "iznīcinātāji F-16 atrodas tikai 15-20 minūtes ilga lidojuma attālumā" no Baltkrievijas. Pirms tam viņš  teica, ka NATO bruņotais kontingents "žvadzina kāpurķēdes" pie Baltkrievijas vārtiem, un pauda ārkārtīgu uztraukumu par bruņoto spēku komponentes palielināšanu Polijā un Lietuvā, kur NATO kareivji regulāri rīko militārās mācības.

Tāpat Baltkrievijas līderis atzīmēja, ka jau 2019. gadā, kad NATO izsludināja mācības, Baltkrievijai kļuva skaidrs, ka NATO kaut ko plāno pie tās robežām. Taču 2020. gadā "ieceri" piebremzēja koronavīruss, bet tagad, kad valstī nemieri, nekas netraucē NATO kareivjiem izvērst karaspēkus. Lukašenko atzīmēja, ka bija spiests dot līdzvērtīgu pavēli.

NATO reaģēja uz Baltkrievijas prezidenta vārdiem. Tur paziņoja, ka nekāda spēku palielinājuma Rietumeiropā nav, bet ir Ziemeļatlantijas alianses spēku klātbūtne. Taču šie spēki atrodas tur ne ar mērķi draudēt kādai no valstīm, bet gan ar nolūku "novērst konfliktus un saglabāt mieru".

Temats:
NATO austrumu flangā (247)

Pēc temata

Šauj paši sev kājā: ekonomists minēja sekas, ko nesīs Latvijas sankcijas pret Baltkrieviju
Lavrovs: Lietuva pārkāpusi visas robežas centienos sakaitēt situāciju Baltkrievijā
Kāpēc žvadzināt ieročus pie robežas? Krievija uzskata mācības Igaunijā par provokāciju
Politologs: Baltija pieprasa NATO nodemonstrēt "vairogu"
Tagi:
NATO

Galvenie temati