23:38 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (242)
31

Dānijas premjerministre Mete Fredriksena izteicās par jaunas diskusijas nepieciešamību saistībā ar "Ziemeļu straumi 2" situācijas ar Navaļniju dēļ.

RĪGA, 13. septembris – Sputnik. Dānijā premjerministre Mete Fredriksena izteicās par jaunu diskusiju saistībā ar gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvniecību, vēsta RIA Novosti.

Par iemeslu viņa nosauca situāciju ar Krievijas blogeri Alekseju Navaļniju.

Taču Fredriksena paziņoja, ka visa laika garumā "bijusi pret "Ziemeļu straumi 2"".

"Mums nav jākļūst par atkarīgiem no Krievijas gāzes. Būtu labi, ja mēs spētu uzsākt jaunu apspriedi šajā jautājumā," uzsvēra viņa.

Interesanti, ka iepriekš tika ziņots, ka Dānijas Apelāciju padome enerģētikas lietās nesaņēma sūdzības par Dānijas Enerģētikas aģentūras atļauju kompānijai Nord Stream 2 AG izmantot kuģus ar enkuru pozicionēšanas sistēmu nepabeigtajā gāzesvada "Ziemeļu straume 2" posmā. Līdz ar to, Nord Stream 2 AG var atjaunot cauruļvada izbūvi.

Investīciju kompānijas "Region" analītikas departamenta direktors Valērijs Vaisbergs nosauca Dānijas lēmumu par labu signālu, kurš palielina projekta pabeigšanas izredžu īstenošanu nospraustajos termiņos – 2020. gada beigas – 2021. gada sākums.

"Ziemeļu straumes 2" būvniecībai bija jānoslēdzas pērn, taču Šveices darbu veicējs Allseas ASV sankciju draudu varā izveda savus cauruļvada izbūves kuģus no Baltijas jūras. Maskava asi nosodīja Vašingtonas eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas kompānijām, kuras piedalās projektā, un paziņoja, ka pabeigs būvniecību saviem spēkiem.

Darbu rajonā tika novirzīti Krievijas cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy", barža "Fortuna" un nodrošinājuma kuģi. Saskaņā ar "Gazprom" informāciju, no 2450 kilometriem "Ziemeļu straumes 2" cauruļu izbūvēt atlicis ne vairāk par 160 kilometriem.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (242)

Pēc temata

VFR nosauca ASV draudus saistībā ar "Ziemeļu straumi 2" par nekaunības kalngalu
Nejaušs demaršs: kā ES valstis apsprieda "Ziemeļu straumi 2"
"Gazprom" iesniedzis sūdzības pret Polijas antimonopola regulatoru
Čehijas prezidentu pārsteidz plāni saistīt Navaļnija lietu ar "Ziemeļu straumi 2"
Tagi:
Ziemeļu straume 2

Galvenie temati