13:02 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
86

Amerikas vadībai derētu apsēsties pie pārrunu galda ar Krievijas politiķiem un pameklēt kompromisus, kuri apmierinātu abas puses, uzskata publikācijas autors.

RĪGA, 12. septembris – Sputnik. Attiecību nostiprināšanās starp Krieviju un Ķīnu rada milzīgu draudu ASV. Šādu viedokli pauž žurnāla National Interest eksperts Dugs Bendovs, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa sacītā, Pekina un Maskava pārveda savas attiecības augstākā līmenī pēc tam, kad Rietumi uzsāka ekonomisko karu pret Krieviju. Turklāt abu valstu valdības turpina satuvināties. Augustā Ķīnas līderis Sji Dziņpins aicināja Krieviju un Ķīnu "uzstāties pret hegemoniju un vienpusību".

"Jūs paši varat saprast, ko viņš bija domājis," uzsvēra Bendovs.

Publikācijas autors norādīja uz arvien ciešākām valstu saiknēm militārajā jomā. Kopā Krievija un Ķīna rada vērā ņemamu pretsvaru Savienoto Valstu ambīcijām.

"Tagad pat pārliecināti nesavaldītā Amerikas pārākuma piekritēji sākuši nervozēt pasaulē otrās lielākās ekonomikas ar pasaulē otro spēcīgāko armiju sadarbības dēļ," atzīmēja viņš.

Bendovs pauda viedokli, ka Amerikas vadībai derētu apsēsties pie pārrunu galda ar Krievijas politiķiem un pameklēt kompromisus, kuri apmierinātu abas puses. Piemēram, ASV varētu pasludināt par NATO paplašināšanās ēras beigām. Tomēr, uzskata eksperts, Vašingtonas mērķim ir jābūt nevis padarīt Krieviju par Savienoto Valstu sabiedroto, bet gan patraucēt tai kļūt par Ķīnas sabiedroto.

"Amerikas politiķiem ir jāatzīst, ka Krievijai ir savas intereses, kuras tā ievēros neatkarīgi no Vašingtonas vēlmēm," rezumēja Bendovs.

Publikācijas nobeigumā eksperts izdarīja secinājumu, ka ASV un Eiropai derētu tiekties pie civilizētām partneru attiecībām ar Krieviju, jo šāda pieeja nesīs daudz vairāk labuma no Savienoto Valstu drošības nostiprināšanas viedokļa, nekā kārtējais aukstais karš.

Pēc temata

ASV pārmet Krievijai un Ķīnai pasaules kārtības "pārbūvi"
ASV militārā izlūkdienesta vadītājs salīdzinājis draudus no Krievijas un Ķīnas puses
ASV apdomā tādu atriebību, lai Ķīna apskaustu Krieviju
ASV atradušas "Ķīnas un Krievijas superieroci"
Tagi:
Ķīna, Krievija, ASV

Galvenie temati