23:12 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2034
  • RUB88.6563
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Pēdējās nedēļās Atēnu un Ankaras attiecības ir krasi pasliktinājušās, ņemot vērā Turcijas seismiskos pētijumus Vidusjūras austrumu daļā, rajonā, ko Grieķija uzskata par savu ekskluzīvo ekonomisko zonu.

RĪGA, 6. septembris - Sputnik. Turcija pārvieto tankus no Hataja provinces valsts dienvidaustrumos uz Edirnes provinci ziemeļrietumos, kas robežojas ar Grieķiju, ņemot vērā krīzi Vidusjūras austrumos, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru IHA.  

Saskaņā ar aģentūras rīcībā esošo informāciju, kas saņemta no avotiem militārpersonu aprindās, divi konvoji ar tehniku, kas pārved aptuveni 40 tankus, pametuši Reihanlas rajonu Hataja provincē pie Sīrijas robežas. Domājams, tanki tiks nogādāti Edirnē pa dzelzceļu.

Turcija
© Sputnik / Руслан Кривобок

Pēdējās nedēļās Atēnu un Ankaras attiecības ir krasi pasliktinājušās, jo Turcijas kuģis "Oruç Reis" sācis seismiskos pētijumus Vidusjūras austrumu daļā, rajonā, ko Grieķija uzskata par savu ekskluzīvo ekonomisko zonu.

Grieķijas bruņotajos spēkos ieviests paaugstinātas kaujas gatavibas režīms. Turcija turpina pērījumus arī rajonā, ko par savu EEZ uzskata Kipra.

Grieķija un Turcija pārmet viena otrai nelikumīgas vienošanās par jūras zonu delimitāciju, kas neņem vērā citu pušu intereses.

Pēc temata

Politologs: ES parādīja, ka neplāno pielāgoties ASV interesēm
Sankcijas pret Irānu: ASV viedoklis un nepareizais
Politikas, ne tautas dēļ: ko Turcijai dos gāzes atradņu atklāšana?
Tagi:
Turcija, Grieķija

Galvenie temati