05:25 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Pasaulē
Saņemt īso saiti
59

Ģenerālpulkvedis atgādināja, ka amerikāņi pastāvīgi cenšas uzvelt Krievijai atbildību par dažādiem incidentiem.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Krievijas Varonis, ģenerālpulkvedis Nikolajs Antoškins komentēja ASV Gaisa spēku vadības Eiropā un Āfrikā izteiktās pretenzijas par Krievijas pilotu darbībām, vēsta RIA Novosti.

Amerikāņu militārpersonas uzskata, ka Krievijas GKS pilotu darbības bumbvedēja B-52H pārtveršanas laikā Melnās jūras gaisa telpā esot bijušas neprofesionālas un bīstamas. Antoškins atgādināja, ka tamlīdzīgs uzdevums miera laikā nerada nekādas grūtības meistariem.

"Mūsu piloti savu profesionālismu demonstrē konfliktos – tur tas vienmēr ir redzams, bet pārtveršana, pietuvošanās lidmašīnai – tas ir vienkāršs, elementārs uzdevums. Fiksēja, norādīja mērķi, pietuvojās, iespējams, deva kaut kādus signālus – te īpašs profesionālisms nav vajadzīgs," ģenerālpulkvedis konstatēja.

Viņš akcentēja, ka Krievijas lidotāji ir ļoti labi sagatavoti, turklāt atzina, ka viņu izmantotās lidmašīnas, Su-27, ir ļoti ērti vadāmas, tāpēc ar to palīdzību ir ļoti vienkārši pārtvert bumbvedēju.

Eksperts atgādināja, ka amerikāņi pastāvīgi cenšas uzvelt Krievijai atbildību par dažādiem incidentiem.

Iepriekš Krievijas Aizsardzības vadības nacionālais centrs informēja, ka 28. augustā divi Su-27 pacēlās gaisā virs Melnās jūras, lai pārtvertu reģistrēto gaisa mērķi.

Atzīmēts, ka Krievijas iznīcinātāju ekipāžas pietuvojās drošā attālumā no objekta, ko identificēja kā ASV Gaisak spēku stratēģisko bumbvedēju B-52H.

Su-27
© Sputnik / Владимир Астапкович

Ārvalstu kara lidmašīna mainīja lidojuma virzienu, un Krievijas iznīcinātāji atgriezās bāzes aerodromā. Atzīmēts, ka lidojums noritēja atbilstoši starptautiskajiem gaisa telpas lietošanas noteikumiem.

Tīmeklī publicēts video ieraksts, nofilmēts no amerikāņu bumbvedēja B-52 kabīnes, ko pārtvēra divi Su-27.

Ierakstā redzams, ka Krievijas iznīcinātāji pietuvojas B-52 no sāniem. Vienā brīdī viena Su-27 pilots "pamāja" ar spārnu amerikāņu karavīriem, nodemonstrējot bruņojumu. Pēc tam tas apsteidza bumbvedēju un pazuda. Pēc tam virs B-52 aizlidoja otrs Krievijas iznīcinātājs.

Pentagons sūdzējās, ka Krievijas pilotu darbības esot "radījušas turbulenci" amerikāņu B-52.

Pēc temata

Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
Kā Krievija atbildēja uz ASV bumbvedēja imitēto uzbrukumu Krimai
Amerikāņu kara lidmašīna "pieķerta" netālu no Krimas krastiem
Tagi:
Krievija, ASV

Galvenie temati