13:26 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Pasaulē
Saņemt īso saiti
112

Polija atteikusies dislocēt jaunos iznīcinātājus valsts austrumos, jo valdība ir nobažījusies: Krievija var izpētīt to radiolokācijas īpatnības un infrasarkanās pēdas.

RĪGA, 29. jūlijsSputnik. Polija nolēmusi atteikties no piektās paaudzes iznīcinātāju F-35 Lighting II dislokācijas bāzē Malborkas pilsētā 80 kilometru attālumā no Kaļiņingradas apgabala un Miņskā Mazoveckā netālu no Baltkrievijas robežas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Defence 24

Saskaņā ar portāla datiem, Polija atteikusies dislocēt jaunos iznīcinātājus valsts austrumos, jo valdība ir nobažījusies: Krievija var izpētīt to radiolokācijas īpatnības un infrasarkanās pēdas. Tāpēc militārā vadība nolēmusi dislocēt F-35 valsts rietumos, Svidvinā, kur agrāk bija izvietotas Su-22 eskadriļas.

Pie šādiem secinājumiem raksta autors nonācis, iepazīstoties ar Polijas AM publicēto iepirkumu par būvdarbu veikšanu un aviobāzes modernizāciju Svidvinā. Žurnālists uzskata, ka nākotnē tur dislocēsies arī F-16 Fighting Falcon.

Janvārī Polija parakstīja līgumu par 32 iznīcinātāju F-35 iegādi par kopsummu 4,6 miljardu dolāru apmērā. Domājams, valsts Gaisa spēki sāks iznīcinātāju F-35 pilnvērtīgu ekspluatāciju 2026. gadā. Pirmās lidmašīnas līguma ietvaros no konveijera nonāks 2024. gadā.

Plānots, ka F-35 nomainīs PSRS ražotos iznīcinātājus MiG-29 un Su-22, kas līdz šim ir Polijas Gaisa spēku bruņojumā.

Pēc temata

Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Pentagons pasūtījis pirmos iznīcinātājus F-15EX hiperskaņas ieročiem
Baltiju "aizsargās" Polija ar amerikāņu "spēļmantiņām"
"Aste nolūzīs": jauno F-35 pilotiem aizliegts pāriet pie virsskaņas ātruma
Tagi:
F-35, Krievija, Polija

Galvenie temati