04:50 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
54

Iepriekš ASV militārpersonas jau vairākkārt žēlojušās par to, ka Krievijas zemūdenes atņēmušas viņu flotei "kluso ostu".

RĪGA, 28. jūnijs — Sputnik. ASV Jūras kara spēku komandieris Eiropā un Āfrikā admirālis Džeimss Fogo noraizējies par Krievijas zemūdeņu aktivitāti Vidusjūrā, vēsta RIA Novosti.

Admirālis atzīmējis, ka Krievijas modernās klusās dīzeļa zemūdenes aprīkotas ar uzbrukuma raķešu kompleksu "Kalibr", kas spēj sasniegt "jebkuru Eiropas vai Afrikas galvaspilsētu". Fogo secināja, ka tas ir pietiekams iemesls, lai paplašinātu amerikāņu klātbūtni Eiropā.

"Tas norāda uz pastāvīgas augsti efektīvas klātbūtnes nepieciešamību Eiropas ūdeņos," admirāļa teikto citēja izdevums Stars and Stripes.

Pie tam admirālis ir pārliecināts, ka Krievijas zemūdenes Krimā un Sīrijas ostā Tartusā būtiski nostiprina Maskavas pozīcijas.

Pēc viņa domām, ASV nāktos izstrādāt jaunu stratēģiju, kas ļaus Pentagonam virzīties uz priekšu "aizvien vairāk apgrūtinošos ģeostratēģiskās ainavas" apstākļos.

Iepriekš ASV militārpersonas jau vairākkārt žēlojušās par to, ka Krievijas zemūdenes atņēmušas viņu flotei  "kluso ostu". Piemēram, ASV JKS viceadmirālis Endrjū Vudijs Luiss paziņoja, ka Pentagons jau zaudējis neapstrīdamu pārsvaru Atlantijā. Viņš norādīja, ka Maskava izmanto tehniku ar "nāvējošākām bruņojuma sistēmām", tādēļ amerikāņu flotes sagatavošanās darbi dažādām operācijām kļūst aizvien sarežģītāki. Luiss piezīmēja, ka aiz ASV JKS Atlantijas flotes galvenās jūras kara bāzes karavīri "nejūtas drošībā".

Pie tam Savienotās Valstis jau vairākkārt ir norādījušas, ka valsts JKS vajadzīga modernizācija. Izdevums The National Interest stāstīja, ka ASV flote var zaudēt savu konkurētspēju un ciest sakāvi iespējamā karā ar Krieviju vai Ķīnu. Žurnāla eksperti uzskata, ka Pentagona aviācijas bāzes grupām trūkst "darbības rādiusa, izturības, dzīvotspējas un specializācijas" operāciju īstenošanai jūrā.

Pēc temata

"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Krievijas JKF papildinājis jaunākais raķešu zemūdens kreiseris
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"
Tagi:
ASV, Krievija

Galvenie temati