06:06 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

Latvijā un citās Eiropas valstīs vairs neizdosies nopirkt cigaretes ar garšu, Lielbritānijā no veikalu plauktiem pazudīs tievās cigaretes.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Nežēlastībā kritušas cigaretes ar dažādām garšas piedevām, ieskaitot mentolu, jo tās maskē tabakas smaku un smēķēšanas negatīvās parādības. Tā "garšīgās" cigaretes var kļūt par savdabīgu "ēsmu" jauniešiem, tāpēc tās vairs nebūs atrodamas Eiropas Savienības un Lielbritānijas veikalos, vēsta Mixnews.lv.

No šodienas, 20. maija, ES ir aizliegts pārdot cigaretes ar mentolu un citiem aromatizētājiem.

Tāpat ES vairs nebūs atrodami filtri, papīrs un kapsulas, kas satur aromatizarotus. Bez tam Lielbritānijā aizliegts pārdot arī tievās cigaretes.

Zināms pamats aizliegumam ir. Virkne aptauju jauniešu vidū ES valstīs ir parādījušas: jaunieši bieži vien tic, ka "garšīgās" cigaretes nav tik bīstamas kā parastās. Tomēr tie ir maldi.

Cigaretes ar aromatizatoriem tāpat kaitē veselībai un palielina vēža, sirds un asinsvadu slimību risku, kā parastās.

Jāpiebilst, ka statistika liecina: mentola dūmus smēķētāji ieelpo dziļāk un ilgāk aiztur plaušās. Līdz ar to palielinās risks saslimt ar smēķēšanas radītu slimību.

Turklāt mentola cigarešu smēķētājiem ir grūtāk atmest kaitīgo ieradumu.

Interesanti, ka cigarešu ražotāji Philip Morris, British American Tobacco un Japan Tobacco mēģināja apstrīdēt viņiem neērto likumu par mentola cigarešu aizliegumu, tomēr tiesvedībā cieta sakāvi.

Pēc temata

Rīgas ostā atrasti astoņi miljoni kontrabandas cigarešu
Pusaudžiem Latvijā draud sods par cigaretēm kabatās, enerģijas dzērieniem un paģirām
Bordāns: cigarešu mafiju piesedz pašā augšā
Cigaretes un benzīns: somi rēķina, kur izdevīgāk – Igaunijā vai Latvijā
Tagi:
ES, Latvija, aizliegums, cigaretes

Galvenie temati