04:06 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
99

Eiropas Komisija pagaidām skeptiski vērtē iespējas atvērt ES ārējās robežas un lūdz savienības valstis nesteigties.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ Eiropas Komisija iesaka visām ES valstīm atstāt slēgtas savu valstu robežas vēl uz mēnesi, līdz 15.jūnijam, stāsta jauns.lv.

Atgādināsim, ka marta vidū visas ES dalībvalstis, izņemot Īriju, vienojās slēgt bloka valstis nenozīmīgām vizītēm no valstīm, kas neietilpst ES.

Šajā laikā tika ieviesta arī virkne izņēmumu, piemēram, aizliegums neattiecas uz ES, Lielbritānijas un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu pilsoņiem, kā arī dažiem medicīnas sfēras darbiniekiem.

Iepriekš vēstīts, ka ES valstis gatavojas atjaunot starptautiskos pasažieru pārvadājumus un gaida, kad Eiropas Komisija izstrādās vienotus noteikumus.

No 15. maija plānots atvērt Baltijas valstu iekšējās robežas – par to vienojušies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri.

Kad Baltijas valstis atjaunos brīvu pārvietošanos savā starpā, nākotnē tām varētu pievienoties Polija un Somija, paziņoja Latvijas prezidents Egils Levits.

Latvijas Satiksmes ministrija strādā, lai 13.maijā bez ierobežojumiem atjaunotu starptautiskos gaisa un jūras pasažieru pārvadājumus, tomēr lēmums par to vēl jāpieņem valdībai.

Pēc temata

Itālija saglabās slēgtas robežas līdz gada beigām
Izvietot visus ar divu metru distanci ir nereāli: Latvija prāto, kā atjaunot lidojumus
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Baltijas valstis vienojušās koordinēt savas darbības cīņā ar Covid-19
Tagi:
pandēmija, Eiropas Komisija, ES

Galvenie temati