18:49 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)
61

PVO nav saņēmusi nekādus datus no ASV, kas attiektos uz koronavīrusa iespējamo izcelsmi, informēja organizācijas ārkārtas situāciju programmas direktors Maikls Raiens.

RĪGA, 5. maijs — Sputnik. Savienoto Valstu amatpersonu izteikumi par koronavīrusa mākslīgo izcelsmi ir spekulācijas, informēja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ārkārtas situāciju programmas direktors Maikls Raiens, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka situācijā ar Covid-19 parādīšanos Ķīna esot "pieļāvusi kļūdu un centusies to slēpt". Pēc viņa vārdiem, ASV izmeklē versijas par to, ka vīruss radies laboratorijā Uhaņā. Valsts vadītājs piedraudēja ar "sekām", ja noskaidrosies, ka Ķīna pieļāvusi koronavīrusa uzliesmojumu. Atbildot uz viņa apsūdzībām, Ķīnas Ārlietu ministrija atgādināja, ka Pekina kopš epidēmijas sākuma ieņēmusi atklātu un atbildīgu pozīciju situācijā ar vīrusu.

Maikls Raiens informēja, ka PVO nav saņēmusi nekādus datus no ASV, kas attiektos uz koronavīrusa iespējamo izcelsmi.

"Kā jebkura organizācija, kas balstās uz apstiprinātiem datiem, mēs gribētu saņemt jebkādu informāciju par vīrusa izcelsmi, jo tā ir ļoti svarīga informācijas daļa, kas skar sabiedrisko veselības aprūpi un nepieciešama tālākajai kontrolei. Tātad, ja pastāv tādi dati un pierādījumi, ASV valdība izlems, vai tos uzrādīt un kad to darīt. Taču šajā gadījumā PVO ir grūti strādāt informācijas vakuumā," viņš norādīja.

Savukārt PVO ārkārtēju slimību nodaļas vadītāja Marija Van Kerkhove vēlreiz atsaucās uz ekspertu viedokli, kuri uzskata, ka Covid-19 ierosinātājs ir dzīvnieku izcelsmes koronavīruss.

"Mums ir jānoskaidro starpposms. Dzīvnieks, ko inficēja sikspārņi un kas pēc tam inficēja cilvēku agrīnā stadijā. To ir ļoti svarīgi uzzināt no sabiedriskās veselības aprūpes viedokļa, lai mēs varētu novērst atkārtotu parādīšanos," viņa atzīmēja.

Covid-19, kā arī citu koronavīrusu ģenētiskā secība rāda, ka tiem visiem ir dzīvnieku, sikspārņu izcelsme, norādīja Kerkhove. PVO pārstāve atgādināja, ka par Tuvo Austrumu respiratorā sindroma starpposmu kļuva kamieļi.

"Visas liecības, ko esam redzējuši, ņemot vērā visas esošās sekvences, bet es uzskatu, ka pastāv vairāk nekā 15 tūkstoši ģenētisko sekvenču, liecina – tas ir dabiskas izcelsmes vīruss. Un mums ir jāatrod starpposms, un mēs atbalstām savus kolēģus Ķīnā," viņa konstatēja.

Jaunā koronavīrusa pandēmija aptvērusi gandrīz visas pasaules valstis. Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 3,5 miljoni cilvēku, vairāk nekā 240 tūkstoši ir miruši.

 

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)

Pēc temata

AP: Ķīna slēpusi datus par koronavīrusu, lai palielinātu medikamentu krājumus
Veģetārieši pret savu gribu: koronavīruss atstāj amerikāņus bez gaļas
Ārste pastāstīja par neizskaidrojamām koronavīrusa sekām
SputnikPro vebinārā apsprieda viltus ziņas par koronavīrusu
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss

Galvenie temati