19:34 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
553

Īrijas policija atklāja kravas automobiļos lielu kokaīna kravu un aizturēja šoferus-tālbraucējus.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Tālbraucējs no Latvijas Dmitrijs V. Aizturēts Īrijā sakarā ar aizdomām par narkotiku kontrabandu lielos apjomos, vēsta Irish Mirror.

Svētdien Gardas Narkotiku un organizētās noziedzības apkarošanas biroja darbinieki atklāja pārbaudei atstātajās kravas mašīnās lielu kokaīna kravu vairāk nekā 2,5 miljonu eiro vērtībā.

Šoferus aizturēja un nosūtīja uz policijas iecirkņiem. Aizturēto vidū izrādījās arī 44 gadus vecais Neretas pagasta iedzīvotājs Dmitrijs V., kuram ir izvirzītas apsūdzības par nelikumīgu narkotisko vielu glabāšanu, pārvietošanu un piegādi.

Zināms, ka tiesa jau ir atbrīvojusi vienu no aizturētajiem pret drošības naudu, otrs vadītājs tika atlaists bez apsūdzības izvirzīšanas.

Nedz pats Latvijas valstspiederīgais, kurš sarunājās ar tiesu ar tulka palīdzību krievu valodā, nedz viņa advokāts pagaidām nav prasījuši atbrīvošanu pret drošības naudu. Iespējams, tas tiks izdarīts nākamajā tiesas sēdē, kas ir paredzēta 1. maijā.

Ņemot vērā to, ka daudzas valstis ir apturējušas starptautisko lidojumus un dzelzceļu satiksmi, kravas mašīnu šoferi ir teju vienīgie, kas nodrošina preču pārvietošanu starp valstīm. Tādēļ pret viņiem bieži vien netiek piemēroti karantīnas ierobežojumi, tostarp, kas ir saistīti ar robežu šķērsošanu.

Latvijas ĀM vairākkārt brīdinājusi, ka Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk ir gatavi kļūt par narkotiku kurjeriem apmaiņā pret ātras un labas peļņas solījumiem. Taču daudzās valstīs par šādiem noziegumiem ir paredzēts ļoti bargs sods.

Pēc temata

Igaunis centās izvest no Latvijas kilogramu kokaīna
Lietuvā aizturēta narkotiku krava no Latvijas pusmiljona eiro vērtībā
Latvietis un Igaunis ar katamarānu veduši britu pensionārus un kokaīnu
Austrālietis pasūdzējās Rīgas policijai par nekvalitatīvu kokaīnu
Tagi:
kontrabanda, narkotikas, Latvija

Galvenie temati