17:14 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
117

Itālijas parlamentā demonstratīvi noņemts Eiropas Savienības karogs – tā ir zīme, ka ES nespēj palīdzēt valstij, ko pārņēmusi koronavīrusa epidēmija.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik. Itālijas politiķis, deputātu palātas viceprezidents Fabio Rampelli noņēma Eiropas Savienības karogu savā kabinetā. Video ieraksts, kurā redzamas politiķa darbības, tika publicēts Fratelli d'Italia kanālā YouTube.

Rampelli cimdos un maskā demonstratīvi noņēma ES karogu un rūpīgi to salocīja. Pēc tam viņš atnesa Itālijas karogu un piekāra to vietā, kur agrāk bija Eiropas Savienības simbols.

Savu lēmumu politiķis pamatoja ar slēdzienu, ka Eiropas Savienība nepalīdz valstīm, kas nokļuvušas nelaimē koronavīrusa izplatības dēļ.

"Varbūt tiksimies vēlāk. Varbūt," paziņoja Rampelli.

Atgādināsim, ka laikā kopš epidēmijas sākuma Itālijā gājuši bojā vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku – tā ieņem pirmo vietu vīrusa upuru ziņā.

22. martā valstī ieradās Krievijas Gaisa kosmisko spēku lidmašīnas, kas atveda 104 kara virusologus un speciālistus no Aizsardzības ministrijas epidemioloģijas jomā. Tāpat Krievija nosūtīja uz Itāliju astoņas ārstu un medicīnas māsu brigādes cīņai ar koronavīrusu un diagnostikas un dezinfekcijas iekārtas.

Krievijas speciālisti kopā ar kolēģiem no Itālijas veikuši 14 veco ļaužu pansionātu sanitāro apstrādi Lombardijā. Sākta intensīvās terapijas nodaļu iekārtošana slimnīcā Bergamo, izvērsts hospitālis ar 142 vietām.

Publicists Vladimirs Lindermans savā politisko notikumu iknedēļas apskatā atzīmēja, ka, iespējams, arī Latvija izjutīs nepietiekamo ES atbalstu pašreizējā krīzes situācijā.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Makrons brīdina par Šengenas zonas iespējamo sabrukumu koronavīrusa dēļ
Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
Cietīs visi, bet ir bijis sliktāk: eirodeputāta "iedrošinošā" prognoze par Covid-19
Krievijas armijas kolonna Itālijā
Krievija turpina palīdzību Itālijai: Veronā piegādāti MPL aparāti
Tagi:
Eiropas Savienība, ES, Itālija, koronavīruss

Galvenie temati