21:39 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Pasaulē
Saņemt īso saiti
107

NATO karavīri var radīt Baltijas valstīm papildu koronavīrusa izplatības draudus, uzskata Krievijas Raķešu artilērijas zinātņu akadēmijas prezidenta vietnieks informācijas politikas jautājumos, militāro zinātņu doktors Konstantīns Sivkovs.

RĪGA, 31. marts – Sputnik. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda apsolīja palīdzību NATO bruņotajiem spēkiem koronavīrusa laikā. Viļņa uzsvēra, ka vīruss nemainīs valsts plānus palielināt militāro budžetu līdz 2,5% IKP, lai arī izskanējuši ierosinājumi novirzīt līdzekļus veselības aprūpei un ekonomiskā kaitējuma kompensācijai.

Nav saprotams, kādu palīdzību Lietuva var sniegt NATO karavīriem koronavīrusa pandēmijas laikā – pēc būtības, veselības aprūpe valstī ir sagrauta, sarunā ar Sputnik Lietuva paziņoja Krievijas Raķešu artilērijas zinātņu akadēmijas prezidenta vietnieks informācijas politikas jautājumos, militāro zinātņu doktors Konstantīns Sivkovs.

"Visa Eiropa demonstrē vienu: tā izrādās absolūti bezspēcīga nopietnu briesmu apstākļos. Tātad kā naudas izsišanas līdzeklis – jā, bet viņi ir bezspēcīgi, kad vajag patiešām risināt iedzīvotāju aizsardzības uzdevumus nopietnu draudu apstākļos," paziņoja Sivkovs.

Eksperts atzīmēja, ka Krievijas armijā nav neviena ar koronavīrusu saslimuša cilvēka, bet NATO valstīs karavīri jau kļūst par slimības avotu. Piemēram, aptuveni 60% bāzē Irākā dislocēto amerikāņu karavīru izrādījās inficēti, tāpēc bāze tika evakuēta, uzskata eksperts. Arī Baltijas valstīs un citos reģionos pie Krievijas robežām izvietotie NATO karavīri kļuvuši par koronavīrusa avotu.

"Tāpēc šie bruņoto spēku kontingenti var kļūt par nopietnu draudu faktoru šīm valstīm," teica Sivkovs.

Kas attiecas uz Lietuvas plāniem palielināt savu militāro budžetu līdz 2,5% IKP, tā būs naudas pārlikšana no vienas Eiropas Savienības kabatas otrā, jo Lietuva ir dotējama valsts, atgādināja Sivkovs.

Сивков: контингент НАТО в Прибалтике не защита, а дополнительная угроза

Pēc temata

ASV samazinās iemaksas NATO budžetā: alianse atbalstījusi jauno formulu
NATO samits: Ķīna, Krievija un kosmoss
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Pirmie Eiropas Savienībā: Latvija ieņēma pirmo vietu ES militāro izdevumu ziņā
Tagi:
epidēmija, NATO, Krievija, ASV

Galvenie temati