14:30 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Mobilo sakaru operatori lūdz atcerēties, ka Internets un mobilie sakari – tie arī ir resursi, un tie ir jālieto atbildīgi.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Kopš karantīnas sākuma Eiropā koronavīrusa dēļ mobilo sakaru operatori atzīmējuši mobilo telefonu zvanu skaita pieaugumu, raksta Euronews.

Spānijas telekomunikāciju kompānija "Telefonica" atzīmē "trafika bumu" martā, turklāt tas attiecas gan uz mājas telefonu sakariem, gan uz mobilajiem sakariem, savukārt Interneta tīkla noslogojums pieaudzis par 40%.

Saziņas lietotnes, tādas kā WhatsApp, tagad izmanto piecas reizes vairāk, savukārt attālinātā darba lietotņu popularitāte, tādu kā Skype un Webex, pieaugusi četras reizes.

Mobilo sakaru operators "Orange" ziņo, ka visā Eiropā mobilos sakarus šobrīd izmanto tikpat daudz cilvēku, kā Ziemassvētku un Jaunā gada periodā. Francijā kopš 17. marta zvanu skaits ir dubultojies. Polijā mobilos sakarus sākuši izmantot par 60% vairāk.

Operatori "Movistar", "Grupo Masmovil" un "Grupo Euskaltel" paziņoja, ka veic pasākumus savu tīklu nostiprināšanai, lai izturētu šovasar Eiropā gaidāmo trafika izaugsmi.

Taču mobilo sakaru operatori lūdz cilvēkus atcerēties, ka Internets un mobilie sakari – tie arī ir resursi, un tie ir jālieto atbildīgi.

Viņi iesaka:

  • iespēju robežās izmantot mājas telefonu, nevis mobilo;
  • lejupielādēšanai no Interneta neizmantot augstākās noslogotības stundas;
  • censties nesūtīt liela datu apjoma failus, kā, piemēram, video vai prezentācijas;
  • izvairīties no kolektīvo vēstuļu sūtīšanas e-pastā;
  • izmantot darba instrumentus, kas palīdz izvairīties no videokonferences zvaniem.

Interneta trafiks un mobilie sakari ir nepieciešami, lai piekļūtu informācijai, darbam un mācībām attālināti, tādēļ izmantot tos izklaidēm, piemēram, lai skatītos filmas un spēlētu datorspēles tiešsaistē, labāk būtu ārpus darba stundām.

Tāpat mobilie operatori cenšas palīdzēt cilvēkiem, kas atrodas karantīnā.

"Vodafone" filiāles Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Nīderlandē, Rumānijā un Spānijā palīdz skolēniem piekļūt izglītības platformām tiešsaistē. "Telefonica" paziņoja, ka visās pagaidu slimnīcās Madridē Internets būs par brīvu. Arī "Orange" paziņoja par savu atbalstu veselības aprūpes iestādēm.

Pēc temata

Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Pirms epidēmijas 2 miljoni eiropiešu strādāja ārpus savas valsts
Nafta, gāze un pasaules ekonomika koronavīrusa turbulences apstākļos
Tagi:
koronavīruss, Eiropa

Galvenie temati