11:47 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
149

Zinātnieki atzīmē: testa grupa bija ļoti neliela, un rezultātu apstiprināšanai vajadzīgi plaši klīniski izmēģinājumi, taču rezultāti iedveš optimismu.

RĪGA, 23. marts — Sputnik. Franču zinātnieki vēsta par sekmīgiem rezultātiem, ko devuši divu ārstniecisko preparātu – hidroksihlorokvīna un azitromicīna kombinācijas iedarbības pētījumi pret jauno koronavīrusu SARS-CoV-2, vēsta RIA Novosti.

Apraksts publicēts žurnālā International Journal of Antimicrobial Agents.

Patlaban nav nekādu speciālu preparātu, kas būtu paredzēti COVID-19 ārstēšanai. Pie tam vairākos simtos klīnisko izmēģinājumu visā pasaulē tiek pārbaudīts, kā uz koronavīrusu SARS-CoV-2 iedarbojas esošie preparāti.

Pārsvarā pētījumi norit ar divu tipu preparātiem: remdesiviru – venozi ievadāmu ārstniecisku līdzekli ar plaša spektra pretvīrusu aktivitāti – tas ir vīrusa replikācijas inhibitors, pateicoties priekšlaicīgai RNS transkripcijas pārtraukumam, kā arī pretmalārijas preparātiem – hidroksihlorokvīnu un hlorokvīnu.

Visi trīs preparāti demonstrē aktivitāti pret SARS-CoV-2 laboratorijas apstākļos, turklāt hlorokvīns patlaban tiek izmantots kā ieteicamais pretvīrusu līdzeklis vīrusa ārstēšanai Ķīnā. Tomēr pirms šo preparātu izmantošanas praksē vajadzīgi klīniski pētījumi.

Franču zinātnieki veica hidroksihlorokvīna efektivitātes klīniskos izmēģinājumus atsevišķi un kopā ar azitromicīnu – antibiotiku. Pētījumi notika uz Marseļas universitātes Universitātes hospitāļa Infekciju slimnīcas Méditerranée Infection bāzes.

Pētījumos piedalījās 36 pieauguši pacienti, gan ar COVID-19 simptomiem, gan bez tiem (visiem apstiprināta SARS-CoV-2 pēc analīzes no mutes un deguna dobuma). No cilvēkiem, kuri nepiekrita lietot jaunus preparātus, izveidoja kontroles grupu. Šiem 16 cilvēkiem, tāpat kā iepriekš, parakstīja simptomātisku ārstēšanu un antibiotikas bakteriālās superinfekcijas novēršanai.

Pārējie 14 pacienti 10 dienas pielietoja 200 miligramus hidroksihlorokvīna sulfāta perorāli trīs reizes dienā. Seši no viņiem līdztekus hidroksihlorokvīnam superinfekcijas novēršanai pirmās divas dienas saņēma pa 500 miligramiem azitromicīna dienā, pēc tam četras dienas – pa 250 miligramiem dienā. Visi seši pacienti labi panesa hidroksihlorokvīna un azitromicīna kombināciju. Ik dienas viņiem veica elektrokardiogrammu, lai kontrolētu iespējamos blakusefektus miokarda darbībā.

Jau piektajā dienā visiem sešiem pacientiem koronavīrusa testi bija negatīvi, tas apstiprinājās vēlākajās pārbaudēs. Tātad visi COVID-19 pacienti testa grupā izārstējās piecu dienu laikā.

Interesanti, ka viena paciente, kas saņēma tikai hidroksihlorokvīnu un neizārstējās, astotajā pētījuma dienā sāka lietot azitromicinu, un jau devītajā dienā koronavīrusa tests bija negatīvs.

Zinātnieki atzīmē: testa grupa bija ļoti neliela, un rezultātu apstiprināšanai vajadzīgi plaši klīniski izmēģinājumi, taču rezultāti iedveš optimismu.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Aizbēdzis no slimnīcas un draudējis visus inficēt: Latvijā aizturēts "terorists"
Lielbritānijas valdība uzdos pašizolēties 1,5 milj. cilvēku
Covid-19 izplatības kartē Latvijā parādījušās vēl 5 pašvaldības
Krievija palīdzēs Itālijai cīņā ar koronavīrusu. Kas palīdzēs Latvijai?
Tagi:
koronavīruss, Francija

Galvenie temati