16:44 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
19

Pirms tiesas sēdes lietā par Džuliana Asanža ekstradīciju uz ASV mūziķi, žurnālisti un tiesībsargi izgāja Londonas ielās, lai atbalstītu WikiLeaks dibinātāju.

RĪGA, 23. februāris – Sputnik. Sestdien Londonā notika Džuliana Asanža piekritēju mītiņš. Līdz ar citām pazīstamām personībām akcijā piedalījās modes dizainere Vivjena Vestvuda, grupas Pink Floyd tekstu un mūzikas autors Rodžers Votess, mūziķis Braiens Ino un citi, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Asanža atbalstītāju akcija Londonā. Foto no arhīva
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Aktīvisti aicināja Lielbritānijas varasiestādes nepieļaut austrālieša Džuliana Asanža ekstradīciju. Pirmdien Londonā sāksies tiesas sēdes šajā lietā, tās ilgs visu nedēļu.

WikiLeaks piekritēju mītiņš sākās pie kultūras centra Australia House, pēc tam kolonna ar lozungiem un mūziku devās uz Parlamenta laukumu.

"Džulians ir varasiestāžu nelikumīgu darbību upuris. Tas nav noziegums – publicēt patiesību par amerikāņu kara noziegumiem, ta sir sabiedrības interesēs," norādīja Vestvuda.

"Asanžs ir nevainīgs!" no skatuves paziņoja britu mūziķis Rodžers Voterss.

Asanža advokāti, kam ASV izvirzītas jaunas apsūdzības par 17 likumpārkāpumiem – spiegošanu un slepenas informācijas atkāšanu, apņēmušies nākamnedēļ iepazīstināt ar virkni faktu par austrālieša vajāšanu no ASV varasiestāžu puses pēdējo desmit gadu laikā.


Pēc temata

Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
Asanžs tiesā pateicis, ka slikti saprot sēdē notiekošo
Tiesa Londonā piespriedusi Asanžam 50 nedēļas cietumā
Anonymous biedrība iesaka Londonai labprātīgi atbrīvot Asanžu
Tagi:
Asanžs

Galvenie temati